Н.Королевська: Ключовим чинником проведення успішних реформ є питання довіри бізнесу до держави
Країна прийшла в рух - залишилося тільки визначити напрям, в якому ми рухаємося. Про це заявила голова комітету Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва Наталія Королевська на конференції "Україна: реформи, конкурентоспроможність, інвестиції", організованій Фондом "Ефективне управління" і газетою Financial Times, повідомляє прес-служба Н.Королевської.
"Після виступу віце прем'єр-міністра (Сергія) Тігіпка хочеться повірити, що Україна встала на шлях реформ. Але з моменту зміни влади вже пройшло 9 місяців, а реформ ми так і не побачили, - заявила Н.Королевська. - Країна прийшла в рух - залишилося тільки визначити напрям, в якому ми рухаємося".
На думку голови парламентського комітету, одним з ключових чинників проведення успішних реформ є питання довіри бізнесу до держави і держави до бізнесу. "Я вважаю, що втрата довіри до влади - страшніше за кризу. Криза пройде. Але повернути довіру бізнесу до влади, віру в те, що влада здатна адекватно провести потрібні реформи - це набагато складніший і триваліший процес, ніж відновлення економіки", - вважає Н.Королевська.
Н.Королевська зазначила, що за перше півріччя 2010 р. порівняно з аналогічним періодом 2009 р. кількість регуляторних актів в країні збільшилася на 20%.
Голова комітету Верховної Ради вважає, що довіра не може бути сформована шляхом імітації реформ. "Псевдореформування гірше, ніж бездіяльність, оскільки порушує хитку рівновагу системи, - вважає Н.Королевська. - Довіру бізнесу не можна завоювати, декларуючи лібералізацію і одночасно підсилюючи фіскальний і регуляторний тиск на бізнес".