Перед керівниками G0 та G20 стоїть велика відповідальність з розробки нових порядків для стабілізування валютної ситуації. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, виступаючи на відкритті Боаоського азіатського форуму на китайському острові Хайнань, участь в якому беруть представники більш як 40 держав, повідомляє прес-служба Кабміну України.
Глава українського уряду звернув увагу колег на те, що навряд чи можна стабілізувати валютну ситуацію, "якщо країни, що є емітентами резервних валют, мають колосальні зовнішні борги і бюджетні дефіцити", тоді як до країн, що розвиваються, міжнародні фінансові організації пред'являють жорсткі вимоги по дефіциту державного бюджету. "А чи не є розвинені країни дестабілізаторами світової фінансової системи?" - запитав М.Азаров. Він висловив упевненість, що перед керівниками Великої "вісімки" та "двадцятки", інших великих держав "стоїть велика відповідальність і великі завдання з розробки принципово нових підходів і порядків".
Також М.Азаров наголосив, що наразі в Україні здійснюються реформи, які сприятимуть прискореному розвитку країни. Зокрема, в Україні проведена податкова реформа і встановлено досить ліберальне податкове законодавство та низькі ставки оподаткування; проводиться дерегуляція і максимальне спрощення умов ведення бізнесу, передусім малого і середнього; Україна стоїть на порозі проведення пенсійної реформи і ряду інших, пов'язаних з реформуванням охорони здоров'я і освіти.
Говорячи про інвестиційний потенціал, прем'єр-міністр поінформував, що Україна вже має договори про зони вільної торгівлі майже з усіма сусідами і веде переговори з ЄС, на завершальній стадії укладення договорів з Канадою, Ізраїлем і Сінгапуром. "Україна формує сприятливий торговий клімат для співпраці з багатьма країнами світу", - наголосив М.Азаров.
Прем'єр-міністр звернув увагу на те, що Україна має високі темпи розвитку економіки. В той же час він сказав, що 2004 р. "ми мали зростання ВВП 12,5%, а 2009-го - падіння на 15%". Серед причин М.Азаров назвав світову економічну кризу, відсутність реформування економіки і політичну нестабільність. "Зараз Україна вступила в смугу складних реформ, які вимагають дуже серйозної наполегливості. Але ми впевнені, що шлях реформування нашої економіки, нашої держави - це єдина можливість для прискореного економічного і соціального розвитку нашої країни", - заявив він.