У Фонді вважають, що зниження доходів в Україні є тимчасовим
Міжнародний валютний фонд (МВФ) не вважає Україну країною, що розвивається з низьким доходом, і пов'язує падіння доходів в країні з військовим конфліктом. Про це йдеться у дослідженні МВФ щодо макроекономічної ситуації в низькодохідних країнах, що розвиваються, опублікованому МВФ сьогодні, 22 березня.
До списку країн, що розвиваються з низьким доходом (Low Income Developing Countries - LIDCs), у 2014 році було внесено 60 країн.
Однак дві країни - Східний Тимор та Україна - у 2014 до цього списку не були внесені, хоча рівень доходів в перерахунку на одного громадянина цих країн був нижче того рівня, коли країни включаються в групу LIDCs, на 19% і 14% відповідно.
"...падіння рівня доходів в Україні в основному відображає вплив збройного конфлікту", - повідомляється у дослідженні.
Крім цього у МФВ додають: "Рівень бідності у Східному Тиморі, роль сільського господарства та рівня освіти є подібними до тих, що характерні для типових LIDCs. Рівень бідності, структура зайнятості, очікувана тривалість життя та рівень освіти в Україні є подібними до тих, що характерні для типової EME (emerging market economies - країни з ринковою економікою, - ред.)".
Саме тому Східний Тимор включили до оновленого списку LIDCs, а Україну - ні.
"...зниження доходів в Україні відображає виняткові обставини і, швидше за все, є тимчасовим", - зазначають у дослідженні.
Фото: соціально-економічні показники (МВФ)
Нагадаємо, у лютому повідомлялося, що за інформацією Державної служби статистики, майже чверть українців (23,5%) отримує понад 10 тис. гривень зарплати.