Міжнародний валютний фонд отримає 456 млрд дол внесків. Про це повідомила голова фонду Крістін Лагард. "Дані ресурси створюються для запобігання криз та фінансування потреб держав - членів МВФ. Вони будуть використовуватися тільки в разі потреби і як друга лінія оборони", - йдеться в заяві Лагард.
Зокрема найбільші внески виділить Японія - 60 млрд доларів, Німеччина - 54,7, Франція - 41,4. А також грошові кошти виділить Китай і Росія в розмірі 43 і 10 млрд доларів відповідно.
Крім того, держави БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай, Південна Африка) виділять додаткові кошти Міжнародному валютному фонду.
Виділення додаткових коштів МВФ з боку БРІКС буде супроводжуватися умовами. Зокрема, держави-донори хочуть отримати контроль над тим, куди будуть витрачені гроші. Крім того, БРІКС виступає за реформу управління МВФ, за якими держави з економікою, що розвивається отримають більший контроль над МВФ.
У заяві БРІКС наголошується, що додаткові фонди "можуть бути використані тільки після того, як вже існуючі засоби будуть серйозно виснажені".
У січні 2012 р. МВФ заявив про необхідність залучення додаткових ресурсів на суму 600 млрд євро, щоб продовжувати діяти в якості кредитора останньої інстанції для охоплених борговою кризою країн. До 21 квітня МВФ оголосив, що йому вдалося зібрати 362 млр дол. Найбільшим донором стала Японія, чий внесок склав 60 млрд дол.
Також повідомлялося, що країни G20 можуть збільшити кредитний потенціал Міжнародного валютного фонду (МВФ) на 400-500 млрд дол.
Ще у вересні 2011 р. глава МВФ Лагард попередила, що поточні кредитні можливості фонду "тьмяніють у порівнянні з потенційним обсягом кредитів, які можуть знадобитися у разі ескалації боргової кризи єврозони". МВФ вже фінансував програми стабілізації в Греції, Ірландії та Португалії, і є серйозні побоювання, що без кредитів МВФ не обійдуться Італії та Іспанія.