МВФ відмовився від підписання довгострокової програми з Україною
Замість неї сторони обговорюють 18-місячну програму
Міжнародний валютний фонд (МВФ) відмовився від підписання трирічної програми з Україною, замість цього боку зосередяться на 18-місячній. Про це на брифінгу заявив представник МВФ Джеррі Райс, передає Reuters.
За його словами, МВФ зосередився на обговоренні з Україною 18-місячної резервної програми в рамках механізму Stand-by, яка надасть уряду більше можливостей для реагування на пандемію коронавірусу.
Райс уточнив, що з початку 2020 року МВФ і Україна обговорювали більш умовну трирічну розширену програму. Він також пояснив, що зміщення акцентів відбулося в результаті "безпрецедентної невизначеності, пов'язаної з економічними і фінансовими перспективами, і необхідності зосередити політичні пріоритети на найближчому стримуванні та стабілізації".
Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський в статті для іспанського El Pais писав, що Україну без МВФ очікує банкрутство.
Очікується, що в рамках співпраці з Україною фонд надасть кредити на 8 млрд доларів. Міністерство фінансів розраховує на 3,5 млрд доларів вже в 2020 році.
Відзначимо, для надання траншів за програмою розширеного фінансування МВФ вимагав прийняття закону про ринок землі і так званого "антиколомойського закону", який спрямований на те, щоб не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам.
Перший вже прийнято і підписано президентом, за другий голосуватимуть наступного тижня.