ua en ru

МВФ не наполягає на урізанні витрат на бюджетників, - джерело

Міжнародний валютний фонд (МВФ) не наполягає на обов'язковому урізання витрат на бюджетників. Про це повідомляє "Комерсант-Україна" з посиланням на джерело, що бере участь у переговорах з МВФ.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) не наполягає на обов'язковому урізання витрат на бюджетників. Про це повідомляє "Комерсант-Україна" з посиланням на джерело, що бере участь у переговорах з МВФ.

"Чітка вимога - лише по заморожуванню їх подальшого зростання. Вважається, що їх доходи і так достатньо зросли за останні роки. У МВФ вважають, що необхідна економія буде досягнута за рахунок лібералізації курсу гривні як наслідку її девальвації, яка дозволить збільшити доходи бюджету", - зазначив він.

На вчорашньому засіданні Кабінету міністрів прем'єр Микола Азаров заявив, що умови продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом для України неприйнятні. При цьому він зачитав уривок з останнього листа МВФ українській владі. У ньому йдеться про необхідність підвищення тарифів на газ і паливо для населення приблизно на 40%; зобов'язанні заморозити мінімальну та загальну номінальну зарплати на поточному рівні; суттєве скорочення видатків на бюджетні цілі; зниження субсидій в енергетиці; поступову відмову від пільг зі сплати ПДВ для сільгоспвиробників та інших галузей.

"Ми не розраховуємо на кошти МВФ, оскільки їх ключова вимога - це підвищення тарифів на комунальні послуги на 40%. Позиція президента полягає в тому, що ми не можемо перекладати на плечі наших людей умови кабального контракту, підписаного попереднім урядом. Тому підвищення тарифів не буде", - пояснив позицію Кабміну віце-прем'єр Юрій Бойко.

Всі зазначені умови вже давно обговорюються з МВФ. Слід зазначити, що у фонді також заявляли про необхідність скорочення видатків на бюджетний сектор: за рахунок скорочення числа бюджетників або ж за рахунок зниження їх зарплат. Серед інших вимог МВФ - посилення гнучкості обмінного курсу і незалежний аудит банків за аналогією зі стрес-тестом, проведеному в 2009 р.

Глава представництва МВФ в Україні Жером Ваше вчора заявив, що чергова відстрочка виконання рекомендацій фонду загрожує Україні ризиками.

"Існує необхідність повномасштабної політики реформування", - пояснив він.

За оцінками експертів, різкі заяви українських чиновників безпосередньо пов'язані з припиненням євроінтеграції. Досі українська влада сподівалася, що підтримка ЄС дозволить уникнути виконання найбільш болючих умов МВФ.

"ЄС сам вклав у голови українських чиновників цей міф. Однак відмова від євроінтеграції має зробити владу більш поступливою - враховуючи плачевний стан української економіки, відмовитися від співпраці з фондом ми не можемо", - вважає виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Про припинення консультацій з МВФ не йдеться, запевнили кілька джерел, близьких до переговорів з фондом: "Сьогоднішні заяви не вплинуть на реальний хід переговорів".