ua en ru

МВФ наполягає на виконанні чинної методики розрахунку ціни на газ для населення

МВФ наполягає на виконанні чинної методики розрахунку ціни на газ для населення Фото: Міжнародний валютний фонд (flickr.com/Jamille Wilson)

МВФ по даному питанню проводить консультації з українськими чиновниками

Міжнародний валютний фонд (МВФ) підкреслює необхідність виконання українським урядом норм чинної постанови, якою закріплено методику розрахунку вартості ціни газу для населення. Про це РБК-Україна повідомило джерело в головному офісі МВФ у Вашингтоні.

"Оскільки це питання (ціна на газ, - ред.) є одним з пунктів меморандуму України з МВФ, і до того ж закріплено чинною урядовою постановою, ми вважаємо за необхідне дотримуватися виконання домовленостей", - підкреслив співрозмовник агентства.

Джерело підтвердило, що Фонду відомо про намір українського уряду змінити механізм розрахунку ціни на газ для побутових споживачів, щоб не допустити її підвищення з 1 жовтня. Він уточнив, що МВФ проводить консультації з українськими чиновниками з цього питання, але поки що ніякого рішення щодо нього не прийнято.

Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло, що 23 серпня Кабінет міністрів має намір прийняти зміни до своєї постанови №187 від 22 березня цього року. Цим документом затверджено методику розрахунку ціни на газ для населення, релігійних організацій і теплокомуненерго. Цей механізм є обов'язковою умовою меморандуму України з МВФ від 2 березня 2017 року.

Згідно з діючою методикою, при визначенні вартості газу для України використовується середня ціна палива на німецькому хабі NCG за 12 місяців. Вона підлягає коригуванню раз на півроку - 1 квітня і 1 жовтня - якщо ціна газу, встановлена для українських споживачів, відхиляється від імпортної на 10%. Згідно цієї методиці, вартість газу для населення з 1 жовтня має зрости на 17-19%.

Щоб не допустити зростання, Кабмін розробив проект закону, яким пропонує розраховувати ціну на газ з урахуванням періоду, коли його вартість на європейському ринку максимально низька, тобто з 1 квітня по 1 жовтня 2016 року і з 1 квітня по 1 липня 2017 року. Тоді уряд вважає, що піднімати ціну не доведеться, і вона взимку залишиться на рівні 4942 гривень за тис. кубометрів (без ПДВ) для побутових абонентів.