Звинувачення правоохоронних органів у перевищенні повноважень, наданих їм судом, при обшуку в центральному офісі ПАТ "Укрсоцбанк" в Києві можна пояснити спробою посадових осіб фінансової установи приховати свої дії з заставним майном, вважають правоохоронці.
На підтвердження цього постраждала сторона надала протокол липневого допиту міліцією співробітника державної реєстраційної служби в Києві, де він розповів, яким чином була переоформлена заставна нерухомість.
Згідно з документом, головний спеціаліст відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно державної реєстраційної служби головного управління юстиції в Києві Павло Ш. розповів, як один з його керівників Валерій К. змусив своїх підлеглих переоформити 5 пакетів документів щодо перереєстрації прав власності на нерухоме майно в Києві, які на той момент знаходилися в арешті.
"Ми втрьох подивилися документ, що знаходяться в 5 папках і помітили, що на всі об'єкти були накладені арешти, які не були зняті, і тому перереєструвати на них право власності до зняття арештів не можна було. Тому ми всі втрьох відмовилися проводити перереєстрацію... Тоді Валерій К. заявив буквально, що якщо ми не проведемо негайно перереєстрацію прав власності на вищевказані об'єкти, то він усіх нас "уриє", тому що за всією цією перереєстрацією стоїть особисто син президента Януковича", - йдеться у протоколі допиту Павло Ш.
В ході допиту Павло Ш. пояснив, що під погрозами він був змушений передати ключі доступу до реєстру реєстратору Валерію К., і він від його імені провів перереєстрацію прав на нерухомість.
Нагадаємо, "Укрсоцбанк" офіційно підтвердив журналістам, що переоформив всю заставну нерухомість компанії "ІСА Прайм Девелопментс".
"Вся власність, яка була вилучена у "ІСА Прайм Девелопментс", зараз офіційно належить "Укрсоцбанку", - повідомили в прес-службі банку.
Проблеми з "ІСА Прайм Девелопментс" в "Укрсоцбанку" почалися ще кілька років тому. В 2005-2007 рр. банк видав компаніям цієї групи кредити на загальну суму близько 200 млн дол., в забезпечення під які отримав ряд земельних ділянок, а також готових і споруджуваних об'єктів нерухомості. В 2011 р. за зверненням фінустанови головне слідче управління МВС України порушило кримінальну справу за фактом крадіжки майна.
У свою чергу, в компанії "ІСА Прайм Девелопментс" зазначили: "На даний момент всі наші відносини з банком врегульовані, договори закриті. Проблеми почалися не з нами, а в нас з банком. Банк в особі Тимонькіна, перестав виконувати зобов'язання за кредитами в 2008 р. Зупинив фінансування і замість конструктивного діалогу почав відбирати у нас активи, використовуючи юристів Боярчукова і Алексєєва. На той момент ми добудували об'єкти і ввели в експлуатацію за свої гроші, витративши понад 170 млн дол. У нас є цифри, що підтверджує аудит, зроблений за замовленням банку", - відзначили в компанії.