Депутат пояснив, що не вважає, що "амністія" повинна бути проведена абсолютно безоплатно
Два законопроекти, що підводять правову базу під ідею "амністії капіталу", висловлену днями президентом Порошенко, були зареєстровані в парламенті ще 25 травня 2017 року. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook народний депутат Євген Мураєв. За його словами, ці законопроекти під номерами 6504 і 6505 навіть були винесені на обговорення 3 жовтня 2017 року, проте так і не були розглянуті.
У своєму пості депутат пояснив, що не вважає, що "амністія" повинна бути проведена абсолютно безоплатно, а тому в законопроектах він запропонував закріпити наступну формулу: "або ти платиш податок 5 або 10% в залежності від суми, або даєш в користування державі всю легализируемую суму на два роки, або купуєш довгострокові державні облігації на суму 10 або 12% від легализируемого капіталу. При цьому людину звільняють від всякої відповідальності і будь-яких санкцій, а вся інформація про його гроші суворо конфіденційна".
Мураєв впевнений, що це допоможе повернути в економіку десятки мільярдів, причому, відносно безболісно для бізнесу. При цьому він додав, що між цією амністією і е-деклараціями є різниця в тому, що у другому випадку – "амністія чиновникам на плани за крадіжки грошей". Що ж стосується ініціативи Петра Порошенка, депутат з іронією зазначив, що "пропонував ввести ці норми в дію з 1 січня 2018 року, але без всяких образ погоджуся пересунути і на 1 червня, раз вже моя пропозиція раптом співпало з прагненням президента".