Глобальний рівень безробіття в 2011 р. практично не зміниться, склавши 6,1% (203,3 млн безробітних). Такий прогноз дає Міжнародна організація праці (МОП) в опублікованому вчора звіті.
"Незважаючи на різке відновлення темпів економічного зростання в багатьох країнах чисельність безробітних в усьому світі, за офіційними даними, склала в 2010 р. 205 млн осіб, по суті не змінившись в порівнянні з 2009 р., і перевищивши на 27,6 млн осіб рівень, що існував напередодні глобальної економічної кризи в 2007 р.", - говориться у звіті.
Згідно з даними доповіді, 55% загального приросту чисельності безробітних в усьому світі за період з 2007 по 2010 р. припадає на розвинені країни і держави Європейського Союзу, хоча в даному регіоні зосереджено лише 15% світової робочої сили. У деяких країнах, що розвиваються, таких, як Бразилія, Казахстан, Шрі-Ланка, Таїланд та Уругвай, рівень безробіття виявився навіть нижчим, ніж до кризи.
Крім того, відзначається сильна диференціація процесів відновлення ринків праці: у розвинених країнах зберігається високий рівень безробіття і збільшується число працівників, які втратили надію на працевлаштування, а в регіонах, що розвиваються зайнятість зростає, але зберігається велика частка незахищених зайнятих, а також «працюючих бідних». Ці тенденції різко контрастують з поліпшенням ряду ключових макроекономічних показників: глобальний ВВП, витрати на особисте споживання, обсяг капіталовкладень, міжнародна торгівля і фондові ринки в 2010 р. відновилися і перевищили докризові рівні, зазначає МОП.