ua en ru

Москаль розпорядився перейменувати Жовтневу площу в селі Минай на честь Енді Ворхола

Москаль розпорядився перейменувати Жовтневу площу в селі Минай на честь Енді Ворхола Фото: Москаль розпорядився перейменувати Жовтневу площу в селі Минай на честь Енді Ворхола

Вулицю Жовтневу в селі Ракошино Мукачівського району перейменовано на вулицю Едмунда Еґана

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації (ОДА) Геннадій Москаль підписав розпорядження про перейменування топонімів у рамках закону про декомунізацію, зокрема Жовтневу площу в селі Минай перейменують на честь всесвітньовідомого митця Енді Ворхола. Про це повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

Згідно з розпорядженням Москаля, вулицю Жовтневу в селі Ракошино Мукачівського району перейменовано на вулицю Едмунда Еґана (угорський економіст та громадський діяч середини 19 ст.).


Вулицю Калініна в селі Лопухів Тячівського району - на вулицю Павла Бедзіра (видатний закарпатський художник, уродженець Тячівського району).

Вулицю Туряниці в селі Минай Ужгородського району - на вулицю Ференца Семана (видатний закарпатський живописець).

Вулицю Жовтневу в селі Минай - на вулицю Володимира Дегтярьова (видатний музейний діяч, багаторічний директор Закарпатського художнього музею ім. Й. Бокшая, популяризатор закарпатського мистецтва на загальноукраїнському та міжнародному рівні).

Площу Жовтневу в селі Минай - на площу Енді Ворхола (всесвітньовідомий митець, один із засновників поп-арту).

Вулицю Жовтневу в селі Фанчиково Виноградівського району - на вулицю Степана Кутлана (відомий художник і педагог, автор угорського букваря, що видавався з 1945 по 1965 рік, уродженець Фанчикова).

Вулицю Жовтневу в селі Кам’янське Іршавського району - на вулицю Кив’яждьську (Кив’яждь - колишня назва Кам’янського).

Вулицю Колгоспну в селі Кам’янське - на вулицю Августина Волошина (президент Карпатської України, удостоєний звання Героя України посмертно).

Нагадаємо, вулиця Леніна в селі Калини Закарпатської області, перейменована в рамках декомунізації у вулицю Джона Леннона, у зв'язку з незгодою місцевих жителів отримала нову назву - Слов'янська.