Moody's: Незважаючи на підсумки саміту, боргова криза продовжує чинити тиск на рейтинги країн ЄС
Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service повідомило, що як і раніше має намір переглянути рейтинги всіх держав Євросоюзу в I кварталі 2012 р., незважаючи на підсумки минулого 9-10 грудня ц.р. в Брюсселі саміту ЄС. Відповідна інформація міститься в опублікованому сьогодні прес-релізі Moody's. У документі наголошується, що досягнуті минулого тижня в рамках дводенної зустрічі домовленості надали мало інструментів для вирішення боргових проблем регіону.
За підсумками дводенної зустрічі країни ЄС попередньо домовилися про укладення нової угоди, що передбачає тіснішу інтеграцію європейських країн і розширення повноважень Європейського суду. Договір передбачає юридичну відповідальність європейських держав за невиконання програми проведення узгодженої податкової і бюджетної політики. Даний бюджетний пакт відмовилася підтримати Великобританія, пославшись на те, що подібні домовленості суперечать інтересам країни. Досягнуті на саміті домовленості не є юридично зобов'язуючими. Мова йде поки лише про попередні угоди.
"По суті в комюніке міститься мало нових ініціатив (щодо подолання боргової кризи), і воно не змінює нашої позиції щодо того, що ризики посилення обстановки в єврозоні продовжують рости, - відзначається в матеріалах Moody's. - Як і говорилося в листопаді ц.р. , поки умови на ринку кредитування не стабілізуються, над рейтингами всіх країн Євросоюзу продовжить висіти загроза перегляду їхніх рейтингів. Ми плануємо завершити роботу над цим протягом I кварталу 2012р.".
Нагадаємо, 28 листопада ц.р. Moody's повідомила, що ескалація боргового кризи в єврозоні ставить під удар суверенні рейтинги всіх держав валютного блоку. За відсутності політичних заходів, що стабілізують обстановку на ринку в короткостроковій перспективі, або стабілізації обстановки в силу інших причин тиск на кредитні рейтинги держав регіону продовжить рости.
Тоді ж Moody's повідомило, що базовий сценарій агентства не передбачає серії дефолтів в єврозоні, проте навіть при реалізації такого сценарію рейтинги держав блоку опиняються під загрозою. Агентство відзначає, що стимул зробити необхідні кроки з вирішення боргової кризи в регіоні може з'явитися у політиків тільки після низки потрясінь, в результаті яких більша кількість країн втратить можливість залучати фінансування на ринку і зажадає програму допомоги. Це, в свою чергу, може сприяти тому, що рейтинги цих держав будуть переміщені в спекулятивну категорію, відзначає Moody's.
Ймовірність серії дефолтів держав єврозони більше не можна виключати, вважає агентство. Ця ймовірність тим більша, чим довше триває криза ліквідності в регіоні.