Молдова в 2010 р. збільшила імпорт електроенергії з України до 2,1 млн дол
Молдова в 2010 р. імпортувала з України 24,880 млн кВт/год електричної енергії, або в 3,6 рази більше, ніж у 2009 р. У той же час, імпорт української електрики у вартісному вираженні в 2010 р. виріс в порівнянні з попереднім роком в 5,9 рази - з 0,36 млн до 2,11 млн дол., передає РБК з посиланням на Міністерство економіки республіки.
Слід зазначити, що в 2010 р. Україна не здійснювала комерційних поставок електроенергії до Молдови, а лише забезпечувала сальдовані перетікання електроенергії між енергосистемами двох країн, що працюють у паралельному режимі. Оператором паралельної роботи енергосистем Молдови і України була компанія ТОВ "Пауер Трейд" - "дочка" найбільшого в Україні приватного енергетичного холдингу ДТЕК.
Нагадаємо, з 1 квітня 2011 р. компанія "Пауер Трейд" почала здійснювати комерційні поставки електроенергії в Молдову по ціні 6,1 цента за 1 кВт/год, підписавши відповідний контракт з молдавською стороною, яка також буде закуповувати електроенергію і у основного свого постачальника - Молдавської ГРЕС, що розташована в Придністров'ї (м. Дністровськ) і належить російській компанії "Інтер РАО ЄЕС".
У Мінекономіки Молдови заявили раніше, що, як планується, Молдавська ГРЕС буде поставляти Молдові 50% від необхідних їй обсягів електроенергії, а "Пауер Трейд" - 20%. Близько 30% електроенергії Молдова буде покривати за рахунок власного виробництва.
Молдова покривала свої потреби у відсутній електроенергії за рахунок закупівлі її у єдиного постачальника - Молдавської ГРЕС за ціною 5,5 цента за 1 кВт/год. Проте термін дії укладеного з нею довгострокового контракту закінчився 31 березня. Для диверсифікації джерел поставок електрики молдавська сторона уклала контракти відразу з двома виробниками електроенергії. Переговори щодо нового контракту і нової ціни на електроенергію вели як компанія RED Union Fenosa, що об'єднує Кишинівські, Центральні і Південні електророзподільні мережі Молдови, на частку якої припадає приблизно 70% від загальних обсягів закупленої електроенергії, так і молдавська державна компанія ВАТ "Енергоком", яка відповідає за підписання контрактів на закупівлю електроенергії для Північних і Північно-Західних електророзподільних мереж, що належать державі, і на частку якої припадає приблизно 30% від загальних обсягів закупленої електроенергії. У результаті молдавській стороні вдалося досягти в ході переговорів від Молдавської ГРЕС і "Пауер Трейд" зниження запропонованої ними спочатку однакової ціни на електрику з 6,3 до 6,1 цента за 1 кВт/год