МІУ отримало згоду китайських партнерів на переформатування "Повітряного експреса"
![МІУ отримало згоду китайських партнерів на переформатування "Повітряного експреса"](https://www.rbc.ua/static/img/1/4/1449839661_114747_650x410.jpg)
Остаточне рішення буде приймати уряд Китаю
Міністерство інфраструктури України отримало згоду китайських партнерів на переформатування проекту "Повітряного експреса". Про це йдеться в повідомленні прес-служби МІУ.
Повідомляється, що вчора, 3 березня 2016 року, українська сторона під головуванням голови МІУ Андрія Пивоварського презентувала китайській делегації пропозиції щодо переформатування проекту "Повітряний експрес".
За словами Пивоварського, необхідність переформатування "Повітряного експреса" виникла у зв'язку зі зміною геополітичної та економічної ситуації, в якій перебуває Україна.
"Зараз питання максимальної ефективності використання наявних ресурсів стоїть як ніколи жорстко. Коли виник цей проект, аеропорт Бориспіль активно розвивався, потенціалу Києва та області було достатньо, щоб обґрунтувати необхідність "Повітряного експреса". Однак, сьогодні він буде недоцільним у первісному вигляді. Для України буде краще або повернути кошти, виділені на будівництво, або змінити акценти", - зазначив Пивоварський.
В. о. глави "Укрзалізниці" Олександр Завгородній запропонував реалізувати "полегшену" версію "Повітряного експресу" з спрощеною схемою будівництва.
"Так ми скоротимо терміни і вартість будівництва і зможемо вивільнити частину кредиту на електрифікацію залізничних ділянок на сході України, які підведуть транспортні потоки в аеропорту", - зазначив він.
Голова правління китайської CMEC Сунь Бай повідомив, що китайська сторона розуміє причини переформатування проекту і тому його корпорація готова підтримати запропоновані "Укрзалізницею" зміни. Але остаточне рішення буде приймати уряд КНР, оскільки саме він приймав рішення про виділення фінансування.
"Тому для продовження роботи необхідні два кроки. По-перше, детальне вивчення нового проекту китайськими фахівцями, а також обговорення з українськими залізничниками. Експерти обох країн повинні повністю розробити нову технічну документацію, внести зміни до бюджету та планів будівництва. По-друге, після цього відбудеться захист нового проекту в китайському уряді", - йдеться в повідомленні МІУ.
Надзвичайний і повноважний посол КНР Чжан Сюнь підтримав запропонований план дій.
Відзначимо, "Повітряний експрес" передбачає будівництво залізничної гілки до найбільшого в Україні міжнародного аеропорту "Бориспіль".
Нагадаємо, ДФІ встановила, що керівництво нацпроекту "Повітряний експрес" закуповувало землю втридорога.