Мітинги в Росії пройшли вчора в багатьох містах країни
Мітинги в Росії пройшли вчора, 26 березня, в містах країни, викликані розслідуванням російського опозиційного політика Олексія Навального про прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва. Детальніше – в матеріалі РБК-Україна.
Мітинги в Росії були заплановані на 26 березня приблизно в 100 містах РФ.
Приводом для протесту стало розслідування Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального про "таємну імперії" прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва. При цьому заступник міністра внутрішніх справ РФ Олександр Горовий попередив, що поліція не буде нести відповідальності за можливі негативні наслідки" масових акцій, які не будуть узгоджені з владою.
"У разі неузгодженості цих заходів органи влади та правоохоронні органи не несуть відповідальності за настання будь-яких можливих негативних наслідків з урахуванням того, що не будуть проводитися антитерористичні доглядові заходи, як того вимагає закон", - заявив Горовий.
Зазначалося, що у багатьох містах, включаючи Москву, мітинги і ходи не узгоджені владою. Мерія Москви 23 березня попередила організаторів акції про неприпустимість порушення закону.
На мітинги в Росії вийшли кілька тисяч людей на антикорупційні акції протесту в містах Уралу, Сибіру і Далекого Сходу Росії. У деяких містах акції не були узгоджені з владою і призвели до затримань.
Дозволена акція відбулася в Новосибірську, де біля театру "Глобус", за даними мерії, зібралися 1500 осіб. А за оцінкою видання НГС.Новини чисельність мітингу в Новосибірську перевищила 2000 чоловік. Перед присутніми виступив по Skype Олексій Навальний. Акція також пройшла на площі Свободи в Барнаулі, де, за даними місцевої поліції, зібралося близько 150 осіб.
Повідомляється, що у Владивостоці мітинг несанкціонований, тим не менш, у центрі міста зібралися близько тисячі осіб. У ході мітингу було затримано більше 20 осіб. Учасників акції кидали в автозаки і відвозили в райвідділи поліції.
В Читі відбулася акція опозиції на площі Революції. Крім бажаючих висловити свою думку з приводу корупції, туди прийшли і місцеві козаки з плакатами проти Навального. В Іркутську на мітинг прийшло близько 1000 чоловік. Акція пройшла без конфліктних ситуацій.
Наголошується, що в Хабаровську близько 200 учасників несанкціонованої акції після затримання організатора рушили в центр міста. Деякі з них були затримані поліцією.
Акції протесту пройшли і на півдні Росії. У Краснодарі поліція застосувала димові шашки проти учасників антикорупційного мітингу, масово затримувала учасників активістів. Серед затриманих - голова штабу російського опозиціонера Олексія Навального в Краснодарі Мирослав Валькович.
У мітингу в Москві проти корупції брали участь близько 8 тис. осіб.
"У місці проведення неузгодженого публічного заходу на Тверській вулиці міста Москви і на прилеглих територіях знаходяться близько 7-8 тисяч осіб", - повідомили в поліції Москви.
заступник головного редактора "Эха Москвы" Володимир Варфоломєєв оцінив загальна кількість учасників акцій в Москві в 20-25 тисяч чоловік. Кореспонденти "Медузи", які знаходилися на різних майданчиках акції, призвели різні дані щодо кількості учасників: від 8 до 20 тисяч чоловік.
У Санкт-Петербурзі також прохошли масштабні акції протесту. На думку очевидців, число учасників акції доходить до 10 тис. чоловік.
протягом неділі, 26 березня, в різні відділення поліції Москви були доставлені 1030 учасників мітингу проти корупції, повідомили російські правозахисники.
Серед затриманих також був і Олексій Навальний.
Тверський районний суд Москви оштрафував засновника Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального на 20 тисяч рублів за організацію мітингу в Москві.
Фото: поліція на мітингу в Москві
Під час мітингу у Москві поліція застосувала проти протестувальників перцевий газ і кийки.
Уряд Німеччини вимагає негайно відпустити всіх учасників акцій, які утримуються владою після мітингів у Білорусі та Росії. Про це заявив офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт.
Представник уряду ФРН нагадав владі у Москві та Мінську про необхідність виконувати їх зобов'язання, сформульовані в документах Ради Європи та ОБСЄ, серед яких - свобода зборів і думок.
В Євросоюзі закликали Росію відпустити затриманих під час антикорупційних мітингів.
ЄС закликає російську владу повністю дотримуватися взятих ними міжнародні зобов'язання, у тому числі в Раді Європи і ОБСЄ, відстоювати ці права і негайно звільнити затриманих мирних демонстрантів.
Держдепартамент США засудив дії правоохоронних органів Росії під час акцій проти корупції, що пройшли в РФ 26 березня, і закликав негайно звільнити всіх учасників мирних мітингів. Про це заявив прес-секретар Держдепартаменту Марк Тонер
Представник Держдепу зазначив, що Вашингтон засуджує затримання сотень мирних протестувальників по всій Росії" і стурбований з-за затримання російського опозиціонера Олексія Навального на мітингу в Москві. Тонер підкреслив, що дії російських правоохоронців є "нехтуванням основних демократичних цінностей".
Антикорупційний мітинг в Москві, що відбувся напередодні, в Кремлі назвали провокацією. Про це заявив прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков.
"По суті те, що ми бачили в деяких місцях, особливо в Москві - це провокація і брехня. Тому що ті, хто напередодні вельми витончено і академічною мовою пояснював, що акція законна і не суперечить законодавству, вони говорили чисту брехню. У Кремлі поважають громадянську позицію людей і право росіян висловлювати громадянську позицію, коли це в узгодженому з владою форматі", - сказав Пєсков.
Крім того, за словами Пєскова, неповнолітнім, які брали участь у мітингах, обіцяли "якісь нагороди, закликаючи взяти участь у неузгодженій акції в невизначеному місці".
Тверський районний суд Москви призначив опозиціонеру Олексію Навальному 15 діб адміністративного арешту.
Так, суд визнав Навального винним за статтею 19.3 Кпап (непокора законному розпорядженню співробітника поліції).