Місія спостерігачів від МПА СНД визнала вибори Президента України такими, що відбулися.
Місія спостерігачів від Міжпарламентської асамблеї (МПА) СНД визнала такими, що відбулися вибори Президента України 7 лютого ц.р. Про це на прес-конференції заявив керівник місії міжнародних спостерігачів СНД з виборів Президента України Олександр Торшин, повідомляє кореспондент РБК-Україна.
"Організація і проведення повторного голосування на виборах Президента України 7 лютого в основному відповідали нормам і принципам у сфері виборчого права, що містяться в міжнародних документах, а також у конституції і в електоральному законодавстві України", - заявив О.Торшин в ході читання заяви місії спостерігачів МПА СНД. За його словами, виборча кампанія і хід голосування, незважаючи на окремі недоліки, відповідає критеріям вільних дійсних виборів. Обидва кандидати, на думку О.Торшина, мали можливість вільно вести передвиборну кампанію в Україні, і в основному ситуація була спокійною й організованою. У той самий час мали місце взаємні звинувачення, що відобразили їх багаторічне гостре політичне протистояння. За словами керівника місії, виборче законодавство України забезпечило основу для демократичних виборів. Водночас 4 лютого Верховна Рада прийняла зміни в закон про вибори Президента України, які були направлені на недопущення зриву виборів у разі неучасті в роботі виборчих комісій представника якого-небудь з кандидатів. Як відзначив керівник місії, ухвалення таких змін в законодавство є невід'ємним конституційним правом Верховної Ради і Президента України, але продовження практики зміни законодавства про вибори напередодні першого туру, є одним з недоліків нинішньої системи організації виборів. Також, як відзначили учасники виборів, в другому турі на відміну від першого, були відсутні проблеми фінансування діяльності організаторів виборів усіх рівнів. Також, між першим і другим турами виборів їх організаторами було вжито заходів для уточнення списків виборців України, що дозволило частково виправити недоліки першого туру. У ході другого туру виборів був забезпечений плюралізм засобів масової інформації (ЗМІ). "Присутність у ході виборів великої кількості національних спостерігачів стало очевидною ознакою розвитку української демократії", - відзначив О.Торшин.
Він також повідомив, що міжнародним спостерігачам від МПА СНД були надані всі можливості, необхідні для здійснення повноцінного моніторингу виборчого процесу. Він також нагадав, що в місію входять представники 8 країн держав СНД, а сама місія працює з 10 грудня 2009 р. За цей час вона провела роботу на 224 виборчих ділянках в 48 населених пунктах в 11 областях.