Світові ціни на сталь можуть знизиться через уповільнення зростання економіки Китаю. Для України зниження цін на сталь може викликати уповільнення економічного зростання в 2013 р. і погіршення показників експорту, вважають аналітики "Ерсте Банку".
На початку вересня 2012 р. світові ціни на залізну руду впали до рівня кінця 2009 р. внаслідок уповільнення зростання китайської економіки - найбільшого в світі споживача руди. З середини серпня до сьогодні ціни на залізну руду знизилися майже на чверть - з 113 до 89 дол за тонну. Ціни на залізну руду знижуються внаслідок спаду на ринку будівництва в Китаї. Це підтверджується тим, що саме ціни на арматуру демонструють найбільше падіння, в той час як ціни на інші види стали залишаються відносно стабільними. Ф'ючерсні контракти на арматуру в Китаї досягли свого мінімуму з часу введення на початку 2009 р.
Аналітики очікують, що протягом наступних кількох місяців ціни на залізну руду впадуть до 70 дол за тонну, що все ж майже вдвічі більше собівартості видобутку найбільших компаній.
"Якщо китайський уряд не вживе заходів зі стимулювання економіки, ціни на залізну руду продовжать падати, тягнучи за собою світові ціни на сталь. Поточний спад є лише початком більш тривалого тенденції, яка може розкрити значні дисбаланси в економіці України", - повідомив аналітик "Ерсте Банку" Мар'ян Заблоцький.
На думку аналітиків, в даний час є ряд підстав вважати, що різке зниження цін на сталь і арматуру є лише початком довгострокової тенденції зниження цін на сталь і руду.
Подальший розвиток боргової кризи в Європі і, як наслідок, уповільнення економічного зростання в Китаї, буде виявляти цінові диспропорції на ринку житла Китаю. Ціни на залізну руду продовжать падіння, потягнувши за собою ціни на сталь.
"Для України зниження цін на сталь і залізну руду може викликати уповільнення економічного зростання в 2013 р. і погіршення показників експорту. Зараз ми прогнозуємо зростання реального ВВП на 3% в 2013 р., проте можемо переглянути цей прогноз у бік зниження", - зазначив Заблоцький.
Читайте також: Китайські будівельні компанії підкорюють ринок ЄС через демпінг