ua en ru

Світовий обсяг продажів смартфонів в 2011 р. виросте в 1,5 рази - до 472 млн штук, - експерти

Світовий обсяг продажів смартфонів в 2011 р. в порівнянні з 2010 р., за прогнозом, зросте в 1,5 рази - до 472 млн апаратів. Такі прогнози озвучуються в статті про перспективи акцій світових лідерів з виробництва мобільних телефонів, підготовленої аналітиком банку Rietumu Ігорем Зуєвим, передає РБК.
Смартфони сьогодні складають більше 19% від спільного ринку мобільних телефонів.
Сьогодні на ринку виробників мобільних пристроїв основними гравцями є такі: Nokia (платформа Symbian / Windows Phone 7), Samsung, LG, HTC, Motorola (Android OS), а також Apple (iOS) і RIM.
За даними на I квартал 2011 р., Nokia залишається найбільшим виробником мобільних пристроїв у світі, хоча в 2010р. компанія втратила третину своєї частки ринку, яка впала з 38% до 28%. На цьому тлі керівництво Nokia ухвалило рішення про стратегічне партнерство з Microsoft. "Невдала" і "безперспективна", на думку деяких експертів, платформа Symbian, яку використовують фіни, проте, як і раніше є однією з найбільш популярних у світі. Вона включає в себе 40 тис. програм в Ovi Store, по наповненню поступаючись тільки App Store від Apple і Android Market, але значно випереджаючи BlackBerry App World і Windows Marketplace. "Незважаючи на втрату ринкової частки, це бренд - Nokia, якому довіряють", - зазначає Зуєв.
Абсолютним рекордсменом по росту продажів за минулий рік стали смартфони з системою Android OS від Google, які почали представляти основну загрозу позиціям Nokia. За деякими даними, Android OS вже випереджає Symbian за ринковою часткою - 33% проти 31%. На цій платформі працюють пристрої від Samsung, HTC, Motorola, Sony Ericsson і LG.
Порівнюючи виручку Nokia і Apple за I квартал 2010 р. і 2011 р., І. Зуєв відзначає, що, незважаючи на популярність продукції Apple, виручка Nokia росте значно швидше. "Це може бути пов'язано як з популярністю Nokia у більш дешевому сегменті ринку, так і з можливим перенасиченням продукції Apple на ринку мобільних пристроїв. У будь-якому випадку, ці дані вказують на фінансову стабільність фінської компанії", - вважає Зуєв.
На його думку, інвестуючи в акції Apple, слід пам'ятати про ризик перенасичення ринку оновленими версіями iPhone і iPad. Nokia ж за рахунок більш низької ціни може розширити свою клієнтську базу в Азії та інших регіонах, що розвиваються, де 90-95% населення не може собі дозволити iPhone.
Експерт також нагадав, що до 2013 р. Nokia уріже свої витрати на 1,5 млрд дол - в основному за рахунок скорочень персоналу. Крім того, нещодавно Nokia виграла справу проти Apple, в результаті чого Apple повинна виплачувати Nokia 2% від своєї виручки з продажу iPhonе і iPad. До кінця 2011 р. Apple виплатить 858 млн дол, а до кінця 2012 р. - ще 316 млн дол, що становить 17% від прибутку Nokia в 2010 р.
У зв'язку з перерахованими факторами, за оцінками експерта, у середньостроковій і довгостроковій перспективі є всі підстави очікувати зростання прибутку Nokia. "Очевидно, що багато інвесторів занадто передчасно почали списувати фінську компанію з рахунків. На наш погляд, на ринку виробників мобільних пристроїв саме акції Nokia виглядають сьогодні дуже привабливо. Ціни знаходяться на абсолютних історичних мінімумах. На даний момент акції Nokia стоять близько 6,2 дол . за папір. Ми очікуємо, що протягом кількох місяців ціни на акції Nokia можуть вирости до 9,2-9,4 дол за акцію, а в більш довгостроковій перспективі можна чекати зростання до середніх значень в 15-18 дол за акцію", - укладає Зуєв.