Світовим лідером у торгівлі озброєнням стала компанія з США
Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру (SIPRI) зафіксував зростання продажів зброї у світі після п'ятирічного спаду. Про це йдеться у дослідженні, опублікованому на сайті організації.
Згідно з дослідженням, обсяг продажу зброї у 2016 році виріс на 1,9% в порівнянні з 2015 роком і на 38% порівняно з 2002.
Військово-промислові компанії з рейтингу топ-100 інституту у 2016 році продали зброї і комплектуючих на 374,8 млрд доларів. При цьому американські компанії збільшили сукупний обсяг продажу на 4%, реалізувавши продукції на 217,2 млрд доларів.
Що стосується Російської Федерації, то дослідження показало, що економічна криза, яка спіткала країну у 2016 році надала негативний вплив на обсяг реалізації озброєнь Так, сукупні продажі російських компаній, що входять у рейтинг, зросли на 3,8% і склали 26,6 млрд доларів, а частка продажів російських компаній склала 7,1% в загальному обсязі продажів.
Варто відзначити, йдеться в дослідженні, що зниження продажів показали 5 з 10 компаній РФ, що входять у рейтинг, у той час як інші 5 збільшили реалізацію. Лідером серед російських компаній стала "Об'єднана авіабудівна корпорація", яка посіла 13-е місце в глобальному рейтингу. Її продажі зросли на 15,6% порівняно з 2015 роком із-за збільшення обсягу експорту та поставок озброєнь в російські Збройні сили.
Світовим лідером з продажу зброї стала американська корпорація Lockheed Martin. Її виручка зросла у 2016 році на 10,7%, що дозволило збільшити частку США до 57,9% у загальному обсязі продажів в рейтингу SIPRI топ-100. Аналітики інституту пояснюють такий стрибок продажу американської зброї придбанням корпорацією Lockheed Martin компанії Sikorsky, що випускає вертольоти, у кінці 2015 року і збільшенням обсягів поставок бойових літаків F-35 Lockheed Martin.
Серед європейських компаній також спостерігалося пожвавлення торгівлі зброєю. Так, сукупний обсяг продажів компаній Західної Європи зріс на 0,2% і склав 91,6 млрд доларів. При цьому продажі французьких та італійських компаній знизилися, а німецьких та британських - зросли. Рішення Великобританії вийти з Європейського союзу не зробило впливу на продажі озброєнь британськими компаніями, відзначається в дослідженні. Найбільше зростання показала компанія GKN, яка займається виробництвом космічних комплектуючих, що її продажі зросли на 43,2%.
Нагадаємо, бойовики терористичного об'єднання "Талібан" отримали озброєння в Афганістані, яке, як передбачається, було передано урядом Російської Федерації, згідно ексклюзивним відеороликів, отриманим CNN.