Кожну добу на автошляхах України гине 10-11 осіб, з них - одна дитина
В Україні один з найвищих у Європі рівнів смертності в результаті дорожньо-транспортних пригод: щодоби на автошляхах гине 10-11 осіб, з них - одна дитина. Про це заявила в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook Супрун.
Вона повідомила, що в Україні в ДТП щодоби гине 10-11 осіб, з них - одна дитина.
"Це - один з найвищих показників в Європі. За дев'ять місяців цього року в нашій країні зафіксовано понад 108 тисяч дорожньо-транспортних пригод, в яких загинуло 2 266 осіб", - написала Супрун.
Вона нагадала про правила безпечної поведінки на дорозі, зокрема, щодо необхідності використання ременів безпеки.
"В Україні ремені безпеки використовують не більше 15% автомобілістів. Приміром, у Франції - це 99%, Чехії - 97%, Словенії - 93%, Польщі - 83%. Пристібатися в дорозі -найбільш дієвий засіб захисту водіїв і пасажирів. За даними ВООЗ, вони зменшують ризик смерті на передньому сидінні на 40-50%, на задньому сидінні - на 25-75%", -зазначила Супрун.
Вона також зазначила, що у світі наслідки автомобільних катастроф є однією з провідних причин дитячої смертності та травматизму.
"Близько 500 дітей щодня гинуть в автомобільних катастрофах. Ці ризики можна суттєво зменшити, якщо уважно підійти до вибору дитячого автокрісла. Існує велика кількість статистичних даних, які вказують, що правильний вибір і фіксація дитини в кріслі може зберегти життя навіть у дуже складних аваріях", - додала вона.
Зазначимо, згідно з результатами дослідження, проведеного ГО "Vision Zero" і Центром демократії і верховенства прав, в Україні лише кожен четвертий водій пристібається ременем безпеки.
Раніше РБК-Україна повідомляло, у Верховній раді зареєстрували законопроект, який передбачає збільшення штрафів за ігнорування ременів безпеки з 51 до 850 гривень.