МОЗ не приділяє належної уваги запровадженню інновацій в галузі медицини, - Рахункова палата
Аудит Рахункової палати України показав, що наукові розробки Національної академії медичних наук України (НАМНУ) не знаходять подальшого масового практичного застосування у сфері охорони здоров'я, оскільки сама академія недостатньо активно працює в цьому напрямі, а МОЗ не приділяє належної уваги запровадженню інновацій в галузі. Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати.
Зокрема, не врегульовано порядок впровадження результатів науково-дослідних робіт НАМНУ в лікувальну практику. Як наслідок, підготовлені установами академії наукові розробки, частина яких не потребує для впровадження значних матеріальних ресурсів, застосовуються лише в окремих медичних закладах і клініках наукових установ академії.
У видатках на фундаментальні і прикладні науково-дослідні роботи левову частину - понад 90% - становить оплата праці наукових працівників. При цьому навіть на зарплату в 2012 р. потреба в коштах не забезпечена більш ніж на 40 млн грн. Як наслідок, втрачаються матеріальні стимули для розвитку медичної науки та відбувається відтік з неї молодих, перспективних науковців.
Через відсутність належного фінансування і звільнення науковців припинено виконання 8 науково-дослідних робіт зі ступенем готовності понад 40%, на які витрачено 3,7 млн грн.
Підпорядковані академії клініки високоспеціалізованої медичної допомоги забезпечені бюджетними асигнуваннями на придбання медикаментів і продуктів харчування на рівні 37-40% від потреби. У підсумку понад 100 тис. тяжкохворих змушені лікуватися в них власним коштом.