МОЗ має намір залучати приватні інвестиції для розвитку медзакладів
Перехід на нову модель фінансування дає можливість адаптувати та впровадити в Україні світовий досвід державно-приватного партнерства
Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) України до кінця року планує визначити пілотні проекти в регіонах та чіткий алгоритм державно-приватного партнерства для бізнесу. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.
У МОЗ зазначають, що більше 50% проектів державно-приватного партнерства, які сьогодні подаються на розгляд до Мінекономрозвитку - це проекти у сфері охорони здоров’я.
"Нова модель української охорони здоров’я, яку нині впроваджує МОЗ України, є привабливою для бізнесу та інвестицій. З іншого боку - держава завжди потребує додаткових фінансових ресурсів. Автономізація медзакладів та перехід на новий рівень якості медпослуг вимагає нової сучасної техніки, комфортних умов для пацієнтів тощо. Саме тому державно-приватне партнерство в системи охорони здоров’я України зараз актуальне, як ніколи", - сказав заступник міністра Роман Ілик.
За його словами, саме перехід на нову модель фінансування - оплату за пацієнта, дає можливість адаптувати та впровадити в Україні світовий досвід державно-приватного партнерства.
У прес-службі зазначають, що робоча група, до складу якої, окрім фахівців МОЗ, входять інвестиційні експерти Європейської економічної комісії ООН, Світового банку та ЄБРР, визначила для себе такі завдання:
- розробити та надати закладам охорони здоров’я типові моделі державно-приватного партнерства, щоб вони мали можливість ініціювати інвестиційні проекти;
- визначити основні види медичної допомоги та профілі медзакладів, які потребують залучення інвестицій приватного сектора;
- обрати кілька пілотних проекти в різних регіонах та різних сферах охорони здоров’я;
- створити дорожню карту дій для сторін державно-приватного партнерства в пілотних проектах: від ініціювання проекту до укладання договору про державно-приватне партнерство;
- розробити типові форми документів та ініціювати зміни в чинне законодавство, у разі необхідності.
Окрім цього, МОЗ планує співпрацювати з приватним сектором, щоб визначити гарантії з боку держави. За переконанням членів робочої групи, саме відсутність таких гарантій нині є перешкодою для реалізації державно-приватних проектів.
У вересні Міністерство планує завершити роботу над методологічними рекомендаціями для медзакладів та бізнесу, яким чином розпочати реалізацію проектів партнерства. До кінця року - визначити пілотні проекти у регіонах та презентувати їх на розгляд інвесторів.
Нагадаємо, що вже 85 приватних клінік та лікарів-підприємців підписали договори з Національною службою здоров'я України.