Мін’юст пропонує встановити п’ять видів всеукраїнського референдуму.
Міністерство юстиції України (Мін'юст) пропонує встановити п'ять видів всеукраїнського референдуму, повідомляє прес-служба міністерства.
На думку міністра юстиції Миколи Оніщука це дасть змогу привести у відповідність до Конституції закон України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми". Запропонований Мін'юстом законопроект визначає поняття та предмет всеукраїнського референдуму; основні принципи всеукраїнського референдуму; законодавчі обмеження щодо проведення всеукраїнського референдуму; засади фінансового забезпечення підготовки та проведення всеукраїнського референдуму; питання організації проведення всеукраїнського референдуму, зокрема, створення та діяльності комісій із всеукраїнського референдуму; проведення агітації; голосування; встановлення результатів всеукраїнського референдуму.
Відповідно до предмету, у законопроекті встановлюються конституційний, ратифікаційний, законодавчий, загальний та консультативний всеукраїнські референдуми. Унормовуються особливості кожного з названих видів всеукраїнського референдуму.
Принципово новим у законопроекті є те, що він унормовує порядок здійснення народної ініціативи щодо прийняття нової редакції Конституції України (здійснення установчої влади українського народу) та запровадження законодавчого референдуму, у тому числі з метою скасовування окремих законів України (здійснення права т. з. "народного вето").
Передбачається, що прийняття закону України "Про всеукраїнський референдум" створить реальну можливість ініціювати, організовувати та проводити всенародне голосування та втілювати рішення, прийняті на всеукраїнському референдумі у життя суспільства та держави; сприятиме подальшому розвитку громадянського суспільства в Україні та утвердженню демократії та верховенства права; стимулюватиме розвиток інших форм і видів безпосередньої демократії, передбачених Конституцією та законами України.