Мін'юстом і Адміністрацією Президента за підсумками діяльності робочої групи, що займається підготовкою закону про вибори народних депутатів, була складена таблиця норм закону. Про це пише газета "Комерсант-Україна".
У таблицю включені 16 положень майбутнього закону, пропозиції експертів і вердикт Президента про те, який з варіантів пропозицій слід врахувати. Ще 3 пункту вказані з позначкою "дискусія триває".
Міністр юстиції Олександр Лавринович визнав, що в дійсності неузгоджених норм більше. "У нас є ще одна таблиця з 13 положень, які поки не узгоджені з президентом", - повідомив він. У числі невирішених питань - можливість самовисування кандидатів на мажоритарних округах і величина прохідного бар'єру (нині - 3%). "На робочій групі ми обговорювали бар'єр, але дискусія вийшла не дуже інтенсивна. Всі погодилися, що повинно бути від 3 до 5%, тому що якщо бар'єр менше 3%, то він не виконує свою функцію, а якщо вище 5% - стає дискримінаційним. Ми запропонували Президентові варіанти 3% і 4%", - розповів міністр.
Документи, підготовлені Адміністрацією Президента, не задовольнили членів робочої групи. "Те, що ми отримали, складно назвати концепцією закону, оскільки в таблиці визначені далеко не всі спірні моменти", - заявив виданню голова Комітету виборців України Олександр Черненко. За його словами, консорціум громадських організацій зі спостереження за виборами, до складу якого увійшли Комітет виборців України, "Опора", Лабораторія законодавчих ініціатив та Український незалежний центр політичних досліджень, направив до Адміністрації Президента і Мінюст свій пакет пропозицій.
Консорціум описав зауваження до нині діючих норм формування комісій, підрахунку голосів, забезпечення кворуму, проведення політичної агітації. Обидві сторони (консорціум і Адміністрація Президента) наполягають на кворумі в 1/2 від складу виборчої комісії (зараз рішення вважається прийнятим, якщо проголосувало 2/3 складу виборчкому); пропонують фінансувати вибори з резервного фонду Кабміну; підтримують ідею зрівнювання в правах незалежних спостерігачів і спрямованих кандидатами. Втім, частина пропозицій консорціуму гарантовано будуть відхилені - зокрема, про участь у виборах блоків політичних партій. "Блоки - штучні політичні утворення, і можливість їхньої участі не буде навіть обговорюватись. Це - позиція Президента", - пояснив міністр юстиції.