Міністерство юстиції спростило порядок внесення змін в реєстраційну картку (форму 4), яку бізнес подає в реєстраційні органи. Про це в п'ятницю, 26 червня, повідомила перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова.
За її словами, тепер замість нотаріального засвідчення всіх 10 сторінок форми при поданні інформації про зміни достатньо буде подати лише одну завірену сторінку - ту, на якій вносяться правки.
Як зазначила заступник міністра, досі при внесенні будь-яких правок у форму 4 - як і в інші реєстраційні форми - підприємці зобов'язані перезавіряти у нотаріуса весь документ. "Наприклад, форма 4 займає 10 аркушів. Це досить дорого - запевнити всі 10 сторінок у нотаріуса та надіслати документ поштою заради однієї редагування - внесення інформації про бенефіціарів. Це призвело до того, що підприємці або їх юристи самостійно йшли у реєстраційні офіси і вистоювали там черги, щоб заощадити на нотаріальному посвідченні. Тепер цього робити не потрібно: достатньо завірити виправлення на одному аркуші та надіслати документ поштою. Вся інша інформація в реєстрі вже є, її не потрібно по 10 разів оновлювати і заповнювати", - зазначила Севостьянова.
Вона також додала, що Мін'юст розраховує на суттєве зменшення кількості черг після впровадження такої новації.
Севостьянова також зазначила, що нововведення та спрощення будуть стосуватися не тільки форми 4, зміни в яку щодо бенефіціарів повинні бути внесені до 25 вересня, а і інших документів, які підприємці подають до держорганів.
"Найближчим часом ми презентуємо всі форми, які будуть спрощені до цього зразка", - підкреслила вона.
Перший заступник міністра нагадала, що з 1 жовтня всі держоргани, які мають доступ до реєстру, не будуть мати право вимагати паперові довідки від громадян, включаючи підприємців.
За словами керівника департаменту реєстрації Мін'юсту Сергія Бенедисюка, відомство працює в напрямку повного переходу на подання електронних форм у реєстраційні офіси з 1 жовтня 2015 року.
"Взагалі ми працюємо над повним спрощенням всіх форм, які подаються для реєстрації бізнесу, хочемо їх уніфікувати, прибрати архаїзми, зробити їх максимально простими", - додав чиновник.