ua en ru

Мін'юст США оскаржить рішення суду м.Річмонд про антиконституційність реформи охорони здоров'я

Міністерство юстиції США оскаржить рішення суду міста Річмонд (штат Вірджинія), відповідно до якого реформа американської системи охорони здоров'я визнана такою, що частково суперечить конституції. Таку заяву зробила офіційний представник Мін'юсту Трейсі Шмалер, передає РБК з посиланням на Reuters. "Позов грунтується на законі штату, який не може застосовуватися до всієї країни", - сказала вона. Позиція Мін'юсту така, що це питання має вирішуватися в звичайному порядку, відповідно до якого справа спочатку має бути заслухана в апеляційному суді, після чого Верховний суд вирішить, чи потрібно братися за її розгляд.
13 грудня 2010 р. окружний суддя Генрі Хадсон (штат Вірджинія) визнав положення реформи охорони здоров'я, яка була ініційована президентом США Бараком Обамою, такою, що суперечать Конституції країни. За запитом генерального прокурора штату Вірджинія Кена Кучінеллі судом було розглянуто питання конституційності норми, що зобов'язує всіх громадян США придбати медичну страховку до 2014 р. В іншому випадку проект Б.Обами передбачає штрафні санкції.
За словами К.Кучінеллі, уряд не має конституційних повноважень вводити подібні вимоги. У той же час двоє інших суддів у штатах Вірджинія і Мічиган підтримали закон про реформу, визнавши, що прописані в ньому норми і вимоги не суперечать Конституції країни. Тепер Міністерство юстиції США, так само як і противники реформи охорони здоров'я, чекають на рішення Верховного суду США, який і винесе остаточний вердикт.
Нагадаємо, наприкінці березня ц.р. Б.Обама підписав низку документів щодо реформи національної системи охорони здоров'я. Нові поправки включають в себе різні питання збільшення розміру фінансової допомоги найбільш бідної частини населення країни. За задумом демократів, реформа дозволить поширити медичне страхування на 32 млн американців, які в даний час його позбавлені. Крім того, як очікує адміністрація, нове законодавство дозволить зменшити дефіцит федерального бюджету США на 1,3 трлн дол. протягом наступних 20 років. Проти реформи охорони здоров'я країни вже висловилися члени палати представників від республіканців. Їхній лідер Джон Бонер зажадав переглянути її норми.