Міністр юстиції Олександр Лавринович вважає, що важливіше, ніж врахувати побажання міжнародних експертів щодо виборчого законодавства, це домовитися про правила гри між її учасниками всередині країни. Про це він заявив в ході сьогоднішньої прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.
"Думаю, що для кожної країни набагато важливіше консенсус в правилах гри між тими, хто в них бере участь, ніж врахувати пропозиції кваліфікованих досвідчених експертів, але які є тільки експертами і спостерігачами. Це зрозуміло", - зазначив міністр.
У той же час він висловив надію, що при доопрацюванні законопроекту, який необхідно прийняти українському парламенту перед підписанням УА з ЄС, "цього разу буде мінімізовано ... відмінність" між побажаннями експертів і прийнятим документом.
"Ті зауваження, які були висловлені спостерігачами, вони в найбільш сконцентрованому (вигляді) - у звіті ОБСЄ. Є необхідність врахування цих підходів у змінах до законодавства, на що Україна, як держава, погодилася ... Це один з пунктів, який ми зобов'язалися виконати до підписання договору про асоціацію з Європейським Союзом. Цей проект розроблений, спрямований в усі парламентські фракції, до Венеціанської комісії, в ОБСЄ. Експерти вже були у нас в Україні від Венеціанської комісії та на зустріч запросили всіх представників парламентських фракцій. Я в цей час був в іншій країні і мене проінформували, що не дуже перспективно пройшла ця зустріч. Тому будемо сподіватися на наступні контакти. Разом будемо проводити ці консультації, або окремо - у кожному разі тут важливо вийти на якийсь консенсусне рішення ", - зазначив міністр.
Він також нагадав, що частина тих пропозицій, які ОБСЄ висловлювали зараз, "вони давали і тоді (перед прийняттям закону про вибори, за яким проводилися вибори 2012 р.), але ми вже на заключній стадії погодилися з пропозиціями, які подавали опозиційні фракції, які були істотно відмінні від того, що радили у Венеціанській комісії".
Читайте також: Лавринович: Для проведення перевиборів у 5-ти проблемних округах потрібно приймати окремий "одноразовий" закон