Міністерство юстиції виявило ознаки статевої дискримінації в окремих положеннях Кримінально-виконавчого кодексу України. Такий висновок було зроблено за результатами гендерно-правової експертизи, проведеної Мінюстом. Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лаврінович, передає прес-служба міністерства.
За словами міністра, кодекс досліджувався на відповідність міжнародним актам, чинним для України - Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року; Мінімальних стандартних правил ООН поводження з ув'язненими (1955 р.); Європейської конвенції про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (1987 р.); Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання (1984 р.); Конвенції про ліквідацію усіх форм дискримінації по відношенню до жінок (1979 р.); Європейським пенітенціарним правилам (2006 р.); Правилам ООН, що стосуються поводження з жінками-в'язнями та мір покарання для жінок-правопорушників, не пов'язаних з позбавленням волі (Бангкокські правила) (2010 р.).
За підсумками експертизи Мінюст вважає дискримінаційними положення статті 141 кодексу, відповідно до якої діти засуджених жінок можуть передаватися їх родичам за згодою матері. Як зазначається в експертних висновках, ця норма кодексу є дискримінаційною за ознакою статі по відношенню до чоловіків і надає певні привілеї жінкам, які не пов'язані з біологічними відмінностями між статями.