ua en ru

Мін'юст підтримав обмеження недоторканності депутатів і суддів

Міністр юстиції Павло Петренко у Конституційному суді України виступив з підтримкою проекту закону про обмеження недоторканності депутатів Верховної Ради і суддів загальних судів, розгляд якого сьогодні стали судді КСУ. Про це повідомила прес-служба Мін'юсту.

"Чинна Верховна Рада конституційною більшістю підтримала направлення цього законопроекту до Конституційного суду України, що відображає настрої і волю українського народу про те, що ні народні депутати, ні інші особи не можуть мати абсолютної недоторканності або імунітетів, які дають їм можливість ухилятися від правосуддя", - зазначив глава Мін'юсту.

За його словами, згідно із запропонованими в законопроекті змінами, депутати Верховної Ради, а також судді загальних судів будуть мати захист від кримінального переслідування виключно за дії, що стосуються їх професійної діяльності. А за вчинення інших злочинів вони будуть нести відповідальність перед законом нарівні з іншими громадянами.

"У законопроекті, який розроблявся Президентом із залученням уряду і Міністерства юстиції, ми прописали, що народні депутати, виходячи з принципу рівності всіх людей перед законом і судом, прописаного в Конституції, будуть нести відповідальність за кримінальні злочини і за злочини, які вони можуть зробити в повсякденному житті", - зазначив глава Мін'юсту.

Міністр пояснив, що депутати будуть мати так званий індемнітет - захист від відповідальності за свої виступи у парламенті чи на публіці, за свої голосування, а також за проекти рішень, які вони вносять як суб'єктів законодавчої ініціативи. Але, якщо депутат поза парламенту вимагав хабар, був членом організованого злочинного угруповання, вчинив насильницький злочин, то він не буде мати ніякого імунітету та може бути затриманий правоохоронними органами.

Петренко також звернув увагу на те, що вперше у пропозиціях щодо внесення змін до Конституції щодо обмеження недоторканності, згадуються судді. Раніше Верховна Рада цього питання ніколи не піднімала.

"Суддя в процесі відправлення правосуддя не несе відповідальності за своє рішення. Але суддя, який вимагав хабара, вчинив злочин проти життя і здоров'я людини, буде нести відповідальність так само, як і простий громадянин", - підкреслив міністр юстиції.

Петренко також підтримав запропоновану законом ініціативу щодо передачі повноважень від Верховної Ради до Вищої ради юстиції надавати дозвіл на затримання суддів. "Ми розраховуємо, що Вища рада юстиції буде повноцінним інструментом по залученню до відповідальності нечистих на руку суддів, які мають проблеми із законом", - резюмував він.

Нагадаємо, Верховна Рада звернулася до Конституційного суду з клопотанням дати висновок щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції щодо недоторканності народних депутатів України і суддів вимогам статей 157 і 158 Основного закону.