Міністерство юстиції України спільно з Міністерством закордонних справ України відпрацьовують механізм отримання юридично-консультативного висновку Міжнародного суду ООН щодо анексії Криму Російською Федерацією.
Міністерство юстиції України спільно з Міністерством закордонних справ України відпрацьовують механізм отримання юридично-консультативного висновку Міжнародного суду ООН щодо анексії Криму Російською Федерацією. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів міністр юстиції Павло Петренко.
"Міжнародний суд ООН, окрім процедури прямого судового процесу, яка передбачає згоду учасників, а ми розуміємо, що Росія не погодиться на такий процес, передбачає спрощену процедуру, а саме: надання юридичного висновку. Цей висновок надається за ініціативою або Генасамблеї, або відповідних комітетів ООН. Мін'юст спільно з Міністерством закордонних справ зараз відпрацьовують механізм ініціювання такого процесу щодо надання юридично-консультативного висновку Міжнародного суду ООН. Цей висновок не має обов'язкової сили, але він встановлює певні факти, які можна використовувати в інших судових процесах, в тому числі і в ЕСПЛ", - заявив Петренко.
За його словам, у більшості міжнародних конвенцій, в яких бере участь Російська Федерація, передбачено право відмовитись від юрисдикції Міжнародного суду ООН.
"Ми обрали той суд, який є обов'язковим для Російської Федерації - це Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ). Зараз у цьому суді розглядається велика справа України проти Росії, яка включає в себе епізоди, що стосуються порушення більшості статей конвенції. У цій справі вже є перше рішення, яким встановлено, що російська окупація є незаконною і Росія зобов'язана вивести війська", - додав Петренко.