ua en ru

Мін'юст ще не передав Порошенко проект ратифікації УА з ЄС, - МЗС України

Міністерство юстиції України ще не передало Президенту України Петру Порошенку проект ратифікації угоди про асоціацію (УА) з Європейським союзом.

Міністерство юстиції України ще не передало Президенту України Петру Порошенку проект ратифікації угоди про асоціацію (УА) з Європейським союзом. Про це сьогодні на брифінгу заявив в.о. директора департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Василь Зварич, передає кореспондент РБК-Україна.

"Наступний раунд переговорів щодо імплементації та ратифікації угоди про асоціацію не несе жодних загроз самій угоді про асоціацію України з ЄС. Ці переговори щодо імплементації та ратифікації не передбачають внесення змін в саму угоду, яку було підписано", - зазначив Зварич.

Він нагадав, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін 11 липня 2014 р. відвідав з робочим візитом Брюссель, де провів ряд зустрічей щодо ратифікації угоди.

Також обговорювалися питання для попередження можливих негативних факторів і певних загроз для економіки України.

Зварич зазначив, що за дорученням Президента України, МЗС України здійснює всі заходи для ратифікації УА з ЄС найближчим часом.

"Жодних затримок немає і бути не може", - зазначив представник МЗС України.

Зварич також повідомив, що ще 11 липня українська сторона передала текст угоди Мін'юсту, а потім пакет документів, підготовлений Мін'юстом, буде передано на розгляд Президентові Порошенку для подальшої передачі угоди на ратифікацію до Верховної Ради України.

Нагадаємо, 27 червня Україна підписала економічну частину угоди про асоціацію з ЄС. Таким чином, з урахуванням підписаної в березні політичної частини УА з ЄС тепер є повністю підписаним документом. Після цього очікується його ратифікацію в парламентах України та країн ЄС.

Проте пізніше міністр економічного розвитку Російської Федерації Олексій Улюкаєв звернувся до міністра закордонних справ України Павлу Клімкіну з проханням відкласти набуття чинності УА між Україною та ЄС до вивчення ризикових зон.

Для вивчення таких ризиків була узгоджена серія тристоронніх зустрічей у форматі Україна-ЄС-Росія. Перша така зустріч відбулася 3 липня 2014 р. в Брюсселі на експертному рівні.

Другий раунд тристоронніх консультацій відбувся 11 липня на рівні міністрів закордонних справ. Як заявив Клімкін, консультації що пройшли в Брюсселі, мали суто технічний характер, і не обговорювалися можливі зміни в СА з Європейським союзом.

За словами Клімкіна, сторони прийшли до висновку і зафіксували в спільній заяві, що УА між Україною та ЄС несе переваги для всіх сторін.

Наступний раунд консультацій відбудеться 12 вересня 2014 р в такому ж форматі.

Представники Євросоюзу вважають, що у України ще є час, щоб до 1 листопада 2014 р. угода з ЄС набула чинності. Так, за словами керівника програм співпраці представництва ЄС в Україні Ендрю Расбаша зазначив, що документи про ратифікацію УА з Україною ЄС повинні надійти до Ради Євросоюзу до кінця серпня для того, щоб "за 2 місяці були оброблені".

Разом з тим, фракція "Батьківщина" у Верховній Раді України форсує ратифікацію УА з ЄС. Так, нардеп від "Батьківщини", голова парламентського комітету з питань євроінтеграції Григорій Немиря заявив, що на засіданні комітету було прийнято рішення звернутися до Президента Порошенка з проханням невідкладно внести до парламенту на ратифікацію угоду про асоціацію.

У Раді було зареєстровано відповідний проект постанови про ратифікацію УА з ЄС.

Крім того, учасники чергового Віче на Майдані Незалежності в Києві 13 липня одноголосно проголосували за те, щоб Президент України Петро Порошенко негайно вніс у Верховну Раду пакет документів, необхідний для ратифікації угоди про асоціацію з Європейським союзом.

Однак заступник глави Адміністрації Президента України Валерій Чалий заявив, що Президент Порошенко подасть до парламенту на ратифікацію УА з Євросоюзом відразу після отримання документа з Міністерства юстиції.