ua en ru

Мін‘юст до 1 січня 2013 р утворить регіональні центри з надання безоплатної правової допомоги

Міністерство юстиції до 1 січня 2013 року утворить при управліннях юстиції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, таке положення міститься в законі України "Про безоплатну правову допомогу", який був підписаний Президентом України 30 червня 2011 року. Прикінцевими та перехідними положеннями закону передбачено поетапне набрання ним чинності, після початку діяльності центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, повідомляє прес-служба Мін‘юсту.

За словами міністра юстиції, закон "Про безоплатну правову допомогу", що був розроблений Міністерством юстиції України, спрямований на створення механізму реалізації права кожного на безоплатну правову допомогу, закріпленого статтею 59 Конституції України, якою, зокрема, передбачено, що у випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно.
Законом передбачається створення взаємопов`язаних складових системи безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги, диференційовано зміст права на первинну та вторинну безоплатну правову допомогу.
Безоплатну первинну правову допомогу надаватимуть органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, фізичні особи та юридичні особи приватного права, спеціалізовані установи. Зокрема передбачено, що органи місцевого самоврядування можуть утворювати спеціалізовані установи з надання безоплатної первинної правової допомоги.
Надання безоплатної вторинної правової допомоги, а саме: захист від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб; складання процесуальних документів, - передбачено лише для вразливих категорій осіб (малозабезпечені особи, діти сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім`ї; особи, на яких поширюється дія закону України "Про біженців".
Також право на безоплатну вторинну правову допомогу, в обсягах, визначених законом, матимуть особи, до яких застосовано адміністративне затримання чи адміністративний арешт, підозрювані у вчиненні злочину особи, які затримані органами дізнання та слідства; особи, до яких як запобіжний захід обрано взяття під варту та особи, у справах яких відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу України участь захисника є обов'язковою.
Відповідно до положень Закону, безоплатна вторинна правова допомога надаватиметься центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги та залученими ними адвокатами.