Мінсоцполітики змінило порядок оплати лікарняних листів
Міністерство соціальної політики розробило проект постанови Кабінету міністрів про зміну порядку оплати перших 5 днів тимчасової непрацездатності співробітника, яка здійснюється за рахунок коштів працедавців. Про це пише "Комерсант-Україна".
На сьогоднішній день оплата лікарняного листа здійснюється залежно від страхового стажу: до 5 років - 60% середньої зарплати за робочий день, від 5 років до 8 років - 80%, понад 8 років - 100%. Тепер же в Міністерстві пропонують виплачувати 80% коштів найнятим робітникам зі страховим стажем до 8 років. Чорнобильцям, ветеранам війни, а також людям з аналогічним стажем - як і раніше 100%.
Ці зміни викликані тим, що з 2011 року, згідно із законом про єдиний соціальний внесок, страховим стажем є тільки той період роботи, який супроводжується сплатою соціального внеску. Це позбавило молодь права враховувати в трудовому стажі 4-6-річний період навчання у вузі. Щоб випускники у разі хвороби на першому робочому місці не отримували тільки 60% зарплати, їм вирішили повернути колишні 80%.