Мінрегіон вимагає перевірити обґрунтованість підвищення ЖКГ-тарифів у 7 областях
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон) вимагає перевірити обґрунтованість тарифів на житлово-комунальні послуги, підвищених за останній тиждень в 7 областях України. Про це на всеукраїнській селекторній нараді з питань підготовки житлово-комунального господарства та об'єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період доповів заступник міністра - керівник апарату Андрій Білоусов, повідомляє прес-служба міністерства.
Так, за останній тиждень про зміну тарифів на житлово-комунальні послуги повідомили Рада міністрів АР Крим, Дніпропетровська, Київська, Полтавська, Сумська, Харківська та Черкаська обласні державні адміністрації. Інші обласні, Севастопольська та Київська міські державні адміністрації зазначили, що тарифи не переглядалися.
Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник наголосив, що облдержадміністраціям необхідно забезпечити здійснення робочими групами перевірок економічної обґрунтованості тарифів, які були підвищені за останній тиждень та у тижневий термін надати відповідну інформацію до Мінрегіону.
В Україні заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг у червні 2013 р. порівняно з травнем ц. р. зменшилася на 3% - до 11 млрд 613,1 млн грн, середній термін заборгованості населення за всі послуги склав 3,3 місяця. Протягом січня-червня 2013 р. населенням країни сплачено за житлово-комунальні послуги 21,9 млрд грн. Серед регіонів найвищий рівень оплати за житлово-комунальні послуги спостерігався у Закарпатській, Львівській, Сумській та Черкаській обл. (118,9-111,0%), найнижчий - в Автономній Республіці Крим, Волинській обл. та Севастополі (99,2-99,5 %).
Читайте також: Борги населення з оплати послуг ЖКГ в червні скоротилися на 3%
Зазначимо, що у зв'язку з відновленням переговорів України з Міжнародним валютним фондом (МВФ), який, серед іншого, вимагає підвищити тарифи на газ для споживачів, Кабмін налаштований на повне виконання вимог МВФ шляхом впровадження диференційованого підходу до формування тарифів. Це означає, що, вирішуючи питання цін на газ, уряд може підвищити розцінки тільки для високозабезпечених верств суспільства, які живуть у великих будинках і квартирах і, відповідно, використовують газ у великих кількостях.
Крім того, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства пропонує нараховувати пеню у розмірі 0,1% від суми боргу за кожен день прострочення плати за житлово-комунальні послуги.