Обсяг виділених Світовим банком коштів на проект "Розвиток міської інфраструктури" на сьогодні досяг 62,5 млн дол. Комунальні підприємства - учасники проекту Світового банку "Розвиток міської інфраструктури" підготували платіжні документи на суму понад 7 млн грн. Наразі центральна група управління проектом перевіряє підготовлені платіжні документи та передає їх на перевірку та подальше підписання до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, повідомляє прес-служба відомства.
Експерти відзначають значну активізацію проекту, який здійснюється у співробітництві з Мінрегіоном. Саме з цією метою нещодавно новим координатором проекту від Мінрегіону було призначено першого заступника міністра Олександра Аліпова. Також йому надано право підпису розрахункових документів.
Загалом, проект, розрахований на 5 років (2008-2012 рр.), однак лише зараз робота з його впровадження набула чіткої системності та суттєвого прискорення, зазначає Мінрегіон. Загальний обсяг зобов'язань досягнув 62,5 млн дол. - 45% від загальної вартості проекту, більшість з яких припадає на напрямок енергоефективності. У рамках проекту підписано угоди про субкредитування з усіма задіяними комунальними підприємствами, при чому було дотримано усіх вимог до зняття коштів. Більшість міст-учасників Проекту розпочали закупівлю обладнання.
Мета цього масштабного проекту - сприяння комунальним підприємствам у підвищенні якості й надійності надання послуг та зменшенні витрат на обслуговування шляхом низки інституційних удосконалень, а також реабілітації систем водопостачання, водовідведення, поводження з твердими побутовими відходами тощо. Обсяг виділених Світовим банком на цей проект коштів становить 140,0 млн дол.
Реалізація відбувається за чотирма напрямками - зміцнення інституційного потенціалу, інвестиції в реабілітацію систем, у енергозбереження, а також управління проектом. Перший напрямок реалізується, зокрема, шляхом розробки бізнес-планів для комунальних підприємств водопостачання, водовідведення та утилізації твердих відходів, включно з плановими показниками та складанням оновлених фінансових звітів.
Два наступних, інвестиційних, здійснюються на основі підготовлених підприємствами бізнес-планів, і включають конкретні заходи із заміни й модернізації обладнання, заміну енергоємного обладнання та пов'язаної з ним інфраструктури на економічне устаткування на вибраних муніципальних комунальних підприємствах. Наявність у підприємства бізнес-плану, схваленого експертами Світового банку та Мінрегіону, розробленого відповідно до вимог і умов першого напрямку проекту, є обов'язковою умовою фінансування.
Управління реалізується через підтримку Мінрегіоном впровадження та координації проекту на центральному та регіональному рівні, управління фінансовими засобами, закупівлю, моніторинг та оцінку, а також інформування й навчання громадськості.