ua en ru

Мінпромполітики України пропонує перевести виробництво міндобрив на "Сумихімпром" за давальницькою схемою.

Мінпромполітики України пропонує виробляти міндобрива на підприємстві «Сумихімпром» за давальницькою схемою. Про це заявив заступник міністра промислової політики України Віталій Немілостівий, передає кореспондент РБК-Україна.

«Сировина, фактично вся, для цього виробництва, у нас імпортується. І імпортуючи нам сировину, наші постачальники ціну дають не таку, як на своєму внутрішньому ринку. Це традиційно постачальники з Росії та Білорусі. І наші підприємства є неконкурентоспроможними з виробниками з цих країн. І так сталося, що цей наш ринок відкритий повністю. У 2009 р. аграрії України спожили близько 700 тис. т цих складних мінеральних добрив, із них тільки 30 тис. тонн - це було споживання продукції вітчизняного виробника. Ми зараз ставимо питання, що це є не дуже дружні дії виробників з Росії та Білорусі. ... ми пропонували і на комісії українсько-російській, і українсько-білоруській, розглянути питання, щоб підприємство наше завантажити навіть за давальницькою схемою, для того, щоб воно на повну потужність працювало. Ми частково віддаємо свій ринок у цьому випадку, і частково разом продаємо добрива до третіх країн. Ми ці питання поставили перед колегами з РФ, з Білорусі, чекаємо відповіді», - пояснив В.Немілостівий.

Також він нагадав, що Мінпромполітики України ініціює перед урядом включення до держбюджету-2010 300 млн грн дотацій на компенсацію аграріям вартості складних мінеральних добрив. «Ми просимо, і не один раз зверталися до уряду України, щоб включили до бюджету-2010 окрему графу стосовно того, щоб наші аграрії мали змогу частково компенсувати вартість фосфорних складних мінеральних добрив, які саме й виробляє «Сумихімпром». Ми наполягаємо, щоб ця сума, 300 млн грн, була включено до бюджету і це питання зараз урядом розглядається. Також ми вважаємо - але поки що не дійшли згоди з нашими колегами із Міністерства аграрної політики, що ті кошти, які виділяються Міністерству аграрної політики на здешевлення закупівлі добрив, повинна бути записана фраза - "вітчизняного виробництва". Бо коли ми за бюджетні кошти здешевлюємо закупівлю імпортних добрив, ми, тим самим, завдаємо шкоду вітчизняному товаровиробнику», - резюмував В.Немілостівий.