Земля здається під виглядом "технічних майданчиків"
Міністерство оборони України займається прихованою здачею в оренду землі під виглядом "технічних майданчиків". Про це йдеться у журналістському розслідуванні, опублікованому в DT.UA.
Як зазначається, офіційне джерело Фонду державного майна свідчить, що з листопада 2015 по серпень 2016 року квартирно-експлуатаційні служби Міноборони здали в приховану оренду (під виглядом технічних майданчиків) 23 земельні ділянки, що належать державі (територіальним громадам), загальною площею 38 270 кв. м.
"Географія орендного бізнесу військового відомства досить обширна. Безумовними лідерами у цьому процесі є служби КЕУ у військових містечках Львова, Харкова, Житомира та Дніпропетровська", - йдеться у повідомленні.
Журналісти також зазначають, що в оренду здається тільки асфальтове покриття, яке не може бути об'єктом оренди, а не сама земельна ділянка, вартість якої несумірно вища за вартість технічного майданчика. Причиною цьому, на думку авторів розслідування, може бути те, що земля, що належить державі, не є власністю Міоборони.
"У цьому випадку військові чиновники, пропонуючи в оренду технічні майданчики, займаються прихованою орендою чужої землі і вчиняють звичайне шахрайство", - йдеться у повідомленні.
Інший варіант, який наводиться у матеріалі, - відомство володіє земельними ділянками.
"Якщо посадовці в погонах здають в оренду технічні майданчики без урахування ринкової вартості землі, то вони займаються корупцією, використовуючи службове становище в корисливих цілях", - йдеться в статті.
Крім того, автор матеріалу зазначає, шо журналістське це розслідування є офіційний звернення до Генеральної прокуратури України розслідувати зазначені дії оборонного відомства.
"Залишається тільки здогадуватися, навіщо Міністерство оборони займається прихованою орендою землі під виглядом здачі в оренду так званих технічних майданчиків. Це - корупція чи шахрайство? На це запитання може відповісти Генеральна прокуратура, яка, відповідно до закону, повинна захищати інтереси суспільства і держави. Тому це журналістське розслідування - офіційне звернення до Генеральної прокуратури України", - підсумовує автор статті Олег Перетяка.
Фото: журналістське розслідування щодо діяльность Міноборони
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Національній аграрній академії виявлені фінпорушення на 421 млн гривень.