Скасування військово-медичним департаментом Міністерства оборони проведення тендеру на закупівлю рентген-апарату для Дніпропетровського військового госпіталю пов'язане з тим, що техзавдання вже змінене під конкретного учасника і незабаром його нова редакція буде опублікована. Про це РБК-Україна стало відомо від джерела в Міноборони.
Зазначимо, вчора, 24 червня, Антимонопольний комітет повинен був розглядати скаргу ТОВ "Евромедпроект" на тендер на закупівлю рентген-апарату для Дніпропетровського військового госпіталю, проте в цей же день його відмінив військово-медичний департамент Міністерства оборони.
"Чиновники хотіли змінити техзавдання через рішення Антимонопольного комітету, яке б зобов'язало міністерство внести зміни. Але тоді у міністра Полторака з'явилися питання, а як так готується техзавдання, що його тут же змінюють треті особи, а відомство не може відстояти свій тендер. Тому під приводом необхідності важливих змін тендер скасували. Зараз ТЗ погіршать і дадуть можливість виграти кому потрібно", - заявило джерело.
За словами начальника Дніпропетровського військового госпіталю Андрія Рильського, над розробкою техзавдання працювали фахівці з трьох міст: "Крім наших фахівців, у розробці вимог до рентген-апарату брали участь спеціалісти з Києва та Одеси. Те, що ми прописали - це було колективне рішення. Я не знаю, чи повинна була розглядатися скарга в Антимонопольному комітеті. Ні мене, ні наших фахівців до підготовки відповіді на скаргу не залучали. Для цього є більш висококваліфіковані фахівці Міноборони, які розберуться в цьому питанні".
Однак, за словами головного рентгенолога Міноборони Григорія Цвігуна, його також не залучали для підготовки відповіді в АМКУ. "В техзавданні були прописані загальні вимоги, які характерні для апарату певного класу, не вказуючи при цьому ні фірми, ні виробника. Ми вказували, що має бути на цьому апараті, які функції. Після того, як в Дніпропетровську підготували документацію, вимоги попрямували до Києва, і тут вже визначалося, вкладається цей апарат в бюджет чи ні. Щось забиралося з вимог, тому що ціна апарату ставала більшою, ніж було виділено грошей", - сказав пан Цвігун.
Як повідомив начальник військово-медичного департаменту Міністерства оборони Андрій Верба, відповідь АМКУ готував відділ медичного постачання. Однак дати документ, який повинен був розглядатися в Антимонопольному комітеті, чиновник погодився тільки через офіційний запит. На питання про те, а чому був відмінений тендер, Андрій Верба відповідати відмовився, пославшись, що це компетенція Галана (відділ медзабезпечення департаменту, який очолює Верба).
Нагадаємо, що трьома тижнями раніше джерело в Міноборони повідомляло РБК-Україна про те, що деякі волонтерські організації домагаються змін до техзавдання на закупівлю медичного обладнання, для того, щоб продати військовим госпіталям своє обладнання. Тоді Андрій Верба і радник міністра оборони з питань медицини Наталія Воронкова спростували цю інформацію, заявивши, що зміни в техзавдання вноситися не будуть.
У листопаді минулого року міністр оборони Степан Полторак відсторонив від займаної посади директора Військово-медичного департаменту Віталія Андронатия за незадовільну роботу з організації медичного забезпечення в зоні проведення АТО і установах охорони здоров'я ВСУ, а також під час здійснення процедур державних закупівель.