Міноборони Філіппін заявило про намір передислокувати основні сили ВМФ і ВПС країни ближче до спірних водам з КНР
Міністр оборони Філіппін Вольтер Гасмін заявив 28 липня 2013 р. про намір передислокувати основні сполуки військово-морського флоту і військово-повітряних сил країни ближче до спірного ділянці Південно-Китайського море, в затоку Субик-Бей, до 1992 р. служив базою ВМФ США. За повідомленням Associated Press, перекидання з'єднань повинна розпочатися негайно, як тільки будуть отримані кошти на передислокацію.
В інтерв'ю Гасмін заявив, що в даний момент "вишукуються джерела фінансування".
Субик-Бей - природна глибоководна гавань, здатна прийняти два великих бойових кораблі, недавно придбані Філіппінами у США в рамках союзницького договору. Нині діюча база ВМФ Філіппін на мисі Санглена, зі значно більш мілководній акваторією, погано пристосована для базування суден таких габаритів.
За повідомленням джерела в Міноборони Філіппін, передислокація сил ВМФ і ВПС на базу в Субик-Бей скоротить час польоту винищувачів до спірних вод у Південно-Китайському морі більш ніж на 3 хвилини в порівнянні з нинішнім розташуванням військових аеродромів. "Цей захід забезпечить найкоротший прямий доступ до театру військових дій в Західно-Філіппінському море", - йдеться в документі. Нагадаємо, що у вересні 2012 р. президент Філіппін Бенігно Акіно своїм указом офіційно перейменував Південно-Китайське море в Західно-Філіппінське.
Читайте також: Філіппіни занепокоєні нарощуванням ВМС Китаю в Південно-Китайському морі
Приблизні витрати на ремонт і переоснащення бази в Субик-Бей становлять близько 119 млн дол Для порівняння, будівництво нової бази ВПС обійшлося б удвічі дорожче, так як на колишній американській базі вже є злітно-посадочні смуги і інші об'єкти авіаційної інфраструктури світового рівня.
Філіппіни також планують розширити календар спільних заходів у рамках союзного договору з США. Передбачається, що масоване присутність американських військ в безпосередній близькості від спірної акваторії послужить стримуючим чинником стосовно Китаю, який претендує на цю ділянку морської території.