На що відбулася сьогодні зустрічі міністри фінансів Європейського союзу проголосували за ключові пункти реформи в сфері регулювання фінансового сектора, узгоджені з Європарламентом 2 вересня 2010 р. Як повідомила сьогодні прес-служба Європейської комісії, реформа має на меті створення нової канви для регулюючої діяльності в Європі, а також усунення недоліків, виявлених у ході світової фінансової кризи, передає РБК.
Схвалений законопроект передбачає установа спеціального європейського органу, який буде оцінювати існуючі ризики та аналізувати стан фінансової системи, а також трьох додаткових регуляторів. Останні будуть здійснювати нагляд за банківським сектором, страховими компаніями, а також цінними паперами і біржами. Всі організації приступлять до роботи вже 1 січня 2011 р.
Представники європейських фінансових відомств також обмінялися думками з питання введення спірного податку на фінансову діяльність, однак до остаточного рішення не прийшли. Консультації продовжаться у рамках двох неформальних зустрічей у Брюсселі, намічених на 30 вересня і 1 жовтня.
Банківський податок на транзакції повинен запобігти майбутнім фінансові кризи, а також пом'якшити їх наслідки для платників податків. Він був закладений у новому бюджеті Великобританії, а також схвалений парламентом Німеччини, який запланував створення стабілізаційного фонду, куди будуть відраховувати кошти всі кредитні організації країни. Законодавці Франції почали роботу над відповідним законопроектом, який буде врахований в новому бюджеті держави.
В кінці 2009 р. лідери Євросоюзу попросили Міжнародний валютний фонд (МВФ) вивчити можливість введення глобального податку на фінансові операції (так званий "податок Тобіна"). Ідея загального податку на фінансові транзакції належить американському економістові Джеймс Тобін, який запропонував її ще в 1970-х роках. До недавнього часу ця ідея не виходила за межі академічних кіл, проте світова фінансова криза несподівано відродив політичні дискусії навколо "податку Тобіна". На думку прихильників цієї ідеї, до яких на словах приєднуються Президент Франції Ніколя Саркозі і колишній прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун, податок на фінансові операції дозволив би приборкати ризиковані фінансові спекуляції і стимулювати ухвалення банками довгострокових інвестиційних рішень.