ua en ru

Міністр фінансів РФ: Дефолт Греції в першу чергу вдарить по країнах на кшталт Італії і Іспанії

Міністр фінансів РФ Олексій Кудрін вважає, що не слід допускати дефолту за боргами Греції, оскільки в іншому випадку ризики у світовій економіці різко зростуть, що в першу чергу торкнеться таких країн, як Італія і Іспанія, передає радіостанція "Маяк".

Греція проводить жорсткі заходи скорочення витрат в обмін на кредити ЄС і МВФ, які гарантують, що країна не оголосить дефолт по 350-мільярдному боргу. Однак програма скорочення бюджетного дефіциту на поточний рік опинилася під загрозою через зростання витрат і падіння доходів.

"Краще рятувати (Грецію від дефолту, - ред.). Якщо дефолт буде оголошено, ризики світової економіки різко зростуть. І по боргах Італії і Іспанії різко зросте процентна ставка, і їм буде складніше обслуговувати свій борг", - сказав Кудрін журналістам за підсумками багатосторонніх зустрічей фінансової G20 у Вашингтоні.

Він зазначив, що "це як фронт, прорив фронту навіть у вузькому місці вже послаблює весь фронт і може призвести у тил ворога". "Тобто питання не тільки величини боргу Греції, але і загальносистемне, збільшаться загальносистемні ризики", - пояснив він.

Кудрін нагадав, що ця тема піднімається в комюніке фінансової G20, прийняте напередодні у Вашингтоні.

"Там в лоб написано, що "так, ми очікуємо, що європейські країни приймуть необхідні заходи щодо вирішення проблеми боргу", - сказав Кудрін.

При цьому він нагадав, що інтереси Росії безпосередньо не порушені проблемами боргової кризи в Греції. "Взагалі зазвичай це вирішується між країною і кредиторами. Ми до кредиторів не належимо", - зазначив він. При цьому він висловив надію, що дефолт все-таки допущений не буде.

Виконуючи вимоги кредиторів, грецький уряд на поточному тижні зобов'язався знизити зарплати і пенсії і підвищити ряд непрямих податків, а також перевести на часткову оплату 30 тис. з приблизно 750 тис. держслужбовців.