Міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле виступив з критикою планів Єврокомісії наділити Європейський центральний банк (ЄЦБ) наглядовими повноваженнями. Зокрема, він не згоден з тим, щоб ЄЦБ стежив за всіма кредитними організаціями держав валютного блоку. За словами Шойбле, ЄЦБ слід контролювати тільки системно значущі банки, передає Reuters з посиланням на інтерв'ю політика німецьким діловим ЗМІ.
"У самому ЄЦБ не раз відзначали, що у структури немає ресурсів, щоб контролювати всі 6 тис. кредитних організацій єврозони в осяжному майбутньому, - сказав Шойбле, додавши: - Я сумніваюся, що ця ініціатива може бути реалізована найближчим часом". Німецький політик уточнив, що при обговоренні питання наділення ЄЦБ наглядовими повноваженнями слід робити різницю між невеликими банками і системно значущими кредитними організаціями.
"З великими, системно значущими кредитними організаціями є шанс, що ініціатива щодо наділення ЄЦБ контролюючими функціями може бути втілена в життя в найближчому майбутньому", - вказав Шойбле.
Відзначимо, що плани ЄК щодо наділення ЄЦБ наглядовими повноваженнями розглядаються як перший етап ініціативи щодо створення в єврозоні повноцінного банківського союзу. ЄК повинна оприлюднити деталізовані пропозиції з цього питання 12 вересня 2012 р. У разі передачі ЄЦБ наглядових функцій національним регуляторам залишиться займатися лише рутинними завданнями - такими, як, наприклад, контроль за рівнем інфляції, - так як "стратегічні завдання" з них будуть зняті. Ініціатива наділення ЄЦБ наглядовими функціями вимагає схвалення всіх держав валютного блоку.
За словами Шойбле, міністри фінансів єврозони можуть обговорити дану ініціативу ЄК на наступній зустрічі 15 вересня 2012 р.
30 травня 2012 р. Єврокомісія оприлюднила документ, присвячений рекомендаціям по економічній стратегії єврозони, в якому наголошується на необхідності створення "банківського союзу" і прямий рекапіталізації банків за допомогою постійного стабілізаційного механізму ESM. ЄК наполягає на більшій інтеграції банківського сектору всередині єврозони, так як в разі створення "банківського союзу" вантаж надання допомоги які опинилися в скрутній ситуації кредитним організаціям розподілявся б на всіх учасників союзу.
В середині червня глава Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу сказав, що бачить можливість створення повноцінного "банківського союзу" протягом року - до 2013 р. За його словами, для цього не обов'язково міняти існуючі конвенції. Євросоюзу необхідно зробити "суттєві кроки" в напрямку більшої інтеграції, якщо блок хоче вийти з кризи і виправити допущені помилки, вказав тоді глава ЄК.
Читайте також: Міністр економіки ФРН Реслер засудив план ЄЦБ щодо купівлі держоблігацій