ua en ru

Мінінфраструктури затвердило положення про комісії з проведення концесійних конкурсів

Міністерство інфраструктури України розробило і затвердило наказом від 27 травня .2013 р. № 318 "Положення про конкурсну комісію з проведення концесійних конкурсів", спираючись на чинні нормативно-правові документи, зокрема, Закон України "Про концесії", положення про проведення концесійного конкурсу та укладення концесійних договорів на об'єкти права державної і комунальної власності, які надаються у концесію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2000 р. № 642. Про це повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

Прийняття цього документу дозволить підприємствам морської галузі почати роботу щодо залучення приватних інвесторів для впровадження наступного етапу морської реформи в Україні.

Положенням про конкурсну комісію визначається порядок створення, повноваження та порядок роботи конкурсної комісії з проведення концесійного конкурсу, в якому концесієдавцем є Мінінфраструктури, що уповноважена Кабміном на укладення концесійного договору.

"Одним із завдань конкурсної комісії є забезпечення рівних умов для учасників конкурсу. Для забезпечення цієї умови становищем передбачено, що до складу конкурсної комісії має входити не менше п'яти осіб, а саме: представники Мінінфраструктури, місцевої влади, органів, уповноважених управляти відповідним державним майном, Мінекономрозвитку і Держземагентства. Крім того, до складу комісії можуть входити експерти та представники профспілок. Таким чином, ми домоглися прозорості конкурсного процесу, дозволивши стати членами конкурсної комісії всім зацікавленим сторонам", - зазначив міністр інфраструктури Володимир Козак.

У завдання конкурсної комісії належать: визначення термінів проведення концесійного конкурсу; розробка та подання на затвердження концесієдавцеві умов концесійного конкурсу, конкурсної документації, проекту інформаційного оголошення про проведення концесійного конкурсу, реєстрація заявок претендентів на участь у концесійному конкурсі, забезпечення учасників конкурсу необхідною інформацією (документами) для підготовки конкурсної пропозиції та надання учасникам конкурсу роз'яснень з конкурсної документації.

Конкурсна комісія розглядає пропозиції учасників, визначає їх відповідність умовам концесійного конкурсу, готує висновки щодо визначення найкращих умов здійснення концесії, запропонованих учасниками конкурсу та визначає переможця конкурсу.

Для якісного вивчення пропозицій учасників конкурсу та складання об'єктивної думки щодо тієї чи іншої інформації, Конкурсна комісія має право звертатися із запитами про об'єкт концесії, документи або інші матеріали, необхідні для роботи комісії до відповідних органів державної та місцевої влади, та інші державні організації.

Переможцем конкурсу визначається учасник, який за результатами проведеного конкурсу запропонував кращу конкурсну пропозицію і який визнаний переможцем конкурсу в установленому порядку. Критерії та порядок оцінки конкурсних пропозицій визначатися відповідними умовами концесійного конкурсу на основі бальної оцінки організаційно-експлуатаційної, організаційної, юридичної та фінансової складових конкурсних пропозицій.

Конкурсні умови підлягають узгодженню Кабміном. За результатами проведеного конкурсу, договір концесії укладається між концесієдавцем - Мінінфраструктури і переможцем конкурсу.

Нагадаємо, раніше "Укравтодор" запропонував приватним інвесторам співпрацю по шести об'єктах у рамках Державної програми активізації економіки на 2013-2014 рр.