Міністерство інфраструктури України (Мінінфраструктури) встановило на українській ділянці Дунаю критичні рівні підйому води: в районі м. Вилкове - 155 см, м. Ізмаїл - 450 см і м. Рені - 570 см. Про це повідомляє прес-служба відомства.
"В режимі постійної готовності до проведення пошуково-рятувальних робіт перебуває морська пошуково-рятувальна служба та морські та річкові порти. З членами екіпажів на суднах, які можуть залучатись до аварійно-рятувальних робіт в умовах льодоходу і повені, проведено відповідні навчання", - йдеться в повідомленні.
Крім того, Мінінфраструктури постійно моніторить гідрологічну обстановку в акваторії Чорного і Азовського морів, а також на внутрішніх водних шляхах України.
Для ліквідації наслідків повені можуть залучатися 62 плавзасоби від підприємств, установ та організацій Мінінфраструктури та 11 плавзасобів, які належать приватним судноплавними компаніям (на договірній основі). Усі плавзасоби повністю готові до дій в умовах льодоходу, повені та паводків.
Крім того, ДП "Укрводшлях" забезпечило технічну готовність судноплавних шлюзів як складової частини комплексу гідротехнічних споруд Дніпровського каскаду до паводку та посилив контроль за наявністю і розташуванням засобів навігаційного оснащення внутрішніх водних шляхів. Потокоутворювачі шлюзи також перебувають у належному стані. Виставлено світлове навігаційне обладнання на ділянці р. Дніпро від Херсона до Дніпродзержинська.
На об'єктах автодорожнього господарства ліквідовано дефекти штучних споруд на річках, які можуть загрожувати їхній цілісності під час повені та льодоходу. Виконано укріплювальні роботи в обсязі 14,7 тис. м кв., відремонтовано 145 опор мостів, усунуто утворені перед мостами та трубами затори, а також ушкодження підходів та регуляційних споруд, дефекти земляного полотна і проїзної частини над трубами. У постійній готовності перебувають бригади робітників та транспортні засоби. Створено запаси будівельних матеріалів, інструментів, плавзасобів, засобів освітлення, стаціонарних та рухомих засобів зв'язку. Зокрема заготовлено: каміння - 26,9 тис. м куб., лісоматеріалу - 806 м куб., тросу - 17,5 тис. м, мішків - 35,2 тис. шт. Наразі дорожники завершують роботи з очищенню споруд поверхневого водовідведення, водопропускних труб та дренажних систем.
Читайте також: В Україні у 2013 р. очікується високий рівень водопілля на ділянках залізниць поблизу річок Десна, Тиса та Дністер