Міністерство інфраструктури України розробило державну програму розвитку внутрішнього водного транспорту на 2014-2021 рр. вартістю 958,16 млн грн. Текст програми опублікований на офіційному сайті Мінінфраструктури.
Метою програми є створення нової організаційно-правової та економічної моделі управління внутрішнім водним транспортом, розвиток конкурентного середовища на ринку послуг внутрішнього водного транспорту, підвищення ефективності його функціонування, задоволення потреб національної економіки і населення в перевезеннях, покращення їх якості та зменшення розміру транспортної складової у вартості товарів і послуг.
Згідно з документами, орієнтовний обсяг коштів, необхідний для виконання програми, становить 958,16 млн грн. Фінансування передбачається здійснювати за рахунок коштів держбюджету в сумі 725,96 млн грн та інших джерел у сумі 232,2 млн грн.
Планується, що в результаті виконання програми обсяг перевезень збільшиться на 50-55%, продуктивність праці підвищиться в 1,6 разів, на 30% зменшиться собівартість перевезень, а також на 30-35% скоротиться термін доставки і переробки вантажів.
Також, передбачається, що об'єкти інфраструктури внутрішнього водного транспорту стануть більш доступними для осіб з інвалідністю, з ураженням органів зору, слуху, опорно-рухового апарату та інших маломобільних груп населення.
Виконання програми здійснюється в два етапи. На першому етапі (2014-2015 роки) передбачається реформування організаційно-правової та економічної моделі управління внутрішнім водним транспортом і передача функцій з управління об'єктами інфраструктури внутрішнього водного транспорту державної форми власності місцевим органам виконавчої влади.
На другому етапі (2016-2021 роки) передбачається удосконалення тарифної політики, забезпечення вільного ціноутворення в конкурентних секторах ринку транспортних послуг; вдосконалення механізму фінансової підтримки пасажирських перевезень; підвищення конкурентоспроможності внутрішнього водного транспорту шляхом оновлення транспортного флоту.
Виконавцями програми визначені Мінінфраструктури, Мінекономрозвитку, Мінфін, Антимонопольний комітет, Фонд державного майна, Вінницька, Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Полтавська, Херсонська, Черкаська обласні та Київська міська державна адміністрація.