На скільки підвищиться ставка для українців і чи готова до цього польська економіка?
Ні для кого не секрет, що на польських підприємствах працює велика кількість українців. Польські роботодавці цінують українських працівників, тому самі зацікавлені пропонувати їм взаємовигідні умови.
Спеціалісти кадрового агентства Europe Service вже багато років займаються працевлаштуванням українців у Польщі і відзначають, що вже цієї осені влаштовують людей на вакансії з підвищеною ставкою.
Якщо Ви плануєте знайти роботу в Польщі, офіційно, фахівці компанії Europe Service безкоштовно проконсультують вас з усіх питань, допоможуть оформити всі необхідні документи і підібрати кращу вакансію, нададуть житло і місце для проходження обсервації.
Ліцензія Міністерства соціальної політики України №223.
Повертаючись до польської економіки, якщо такий мінімум все-таки ухвалять, то він становитиме більше 53% середньої зарплати по Польщі – такого високого співвідношення мінімалка / середня зарплата немає ні в одній країні Європи. У малих польських фірмах 64% співробітників отримує мінімальну зарплату, в невеликих – близько 42%. Якщо мінімалку піднімуть, саме такі компанії можуть постраждати найбільше.
Ще одне побоювання полягає в тому, що на даний момент Польща не має достатньої кількості перевірених досліджень і статистики. Тому складно прорахувати, як підняття мінімальної зарплати позначиться на економіці країни і ринку праці.
Польські економісти також відзначають, що підвищення мінімальної заробітної плати може загрожувати польській економіці інфляцією і збільшенням кількості безробітних, зокрема, серед приїжджих різноробочих з України та інших країн.
У законопроекті йдеться про те, що рішення підняти зарплату безпосередньо пов'язано з великими проблемами в економіці країни, на які вплинула пандемія COVID19. "Збільшення мінімальної зарплати позитивно вплине на фінансовий стан домогосподарств, підвищить доходи працівників, яким потрібен захист в період кризи через епідемію".
Не будемо вживати гучні фрази про те, що польські підприємства "тримаються на українцях", а поглянемо на статистику. У кожній п'ятій польської компанії працюють українці. Їх наймає близько 19% польських фірм, з яких майже половина – це великі підприємства. Чи можемо ми говорити, що польські працедавці потребують більше українців? Однозначно, так.
У Польщі існує проблема демографічного спаду, вона створює дефіцит кадрів на підприємствах. Через високу конкуренцію, багато польських фірми вже давно скаржаться, що наймати українців стає все складніше. Їм потрібен персонал, тому вони готові вкладати в оплату праці, щоб боротися з кадровим дефіцитом.
Українці дійсно цінуються польськими роботодавцями на ринку праці. Тому польські фірми готові пропонувати їм хороші умови для чесної роботи, яка буде вигідна обом сторонам.
А ще одним підтвердженням того, що польські підприємці потребують більше українців, є той факт, що вони хочуть навіть скасувати українцям 10-денний карантин по приїзду на роботу в Польщу. Ще рік тому такий стан було складно навіть уявити, адже польські роботодавці заявляли, що навіть якщо всі українці перестануть працювати на їх підприємствах – не біда. Вони говорили про те, що у них працюють трудові мігранти з Білорусі, Казахстану та інших країн, тому навіть якщо українці перестануть до них їздити, великих втрат вони від цього не понесуть. Це говорилося в тому числі для того, щоб зайвий раз не підвищувати українцям в Польщі зарплату.
Зараз же, ситуація обернулася в зворотну сторону, і тепер уже роботодавці готові платити більше, аби у них працювали.