ua en ru

Мінфін Великобританії вдвічі понизив прогноз зростання економіки країни в 2013 р. - до 0,6%

Міністр фінансів Джордж Осборн фактично розписався у своїй безпорадності, представивши громадськості чергове бюджетне послання. Удвічі скоротивши прогноз зростання британської економіки цього року і заявивши про необхідність залучення додаткових позикових коштів, він звернувся за допомогою до Банку Англії, який незабаром очолить канадець Марк Карні.

Економіка Сполученого Королівства виросте за підсумками 2013 року всього на 0,6% замість запланованих раніше 1,2%, заявив міністр фінансів країни Джордж Осборн. Наслідком подібного промаху в розрахунках стане неприємне зростання державних запозичень - протягом найближчих п'яти років Лондону доведеться знайти додаткові 60 млрд фунтів стерлінгів. Незважаючи на відверто негативні новини, підкріплені ще і зростанням безробіття на островах, міністр фінансів продовжив захищати свою політику державної економії, яку Великобританія анонсувала однією з перших серед європейських держав.

Аналітики, проте, вважають, що бюджетний екзерсис Осборна недостатній для повернення до повноцінного економічного зростання. "З урахуванням того що бюджетні заходи навряд чи сильно допоможуть економіці, відповідальність за її відновлення залишається за Банком Англії. Пан Осборн принаймні трохи допоміг цьому, змінивши повноваження Центробанку. Тепер він зможе використовувати нетрадиційні заходи і довгострокові орієнтири своєї політики, щоб управляти очікуваннями відносно процентних ставок. Проте це не настільки сміливий крок, як багато хто розраховував", - вважає економіст Capital Economics Вікі Редвуд. За її прогнозом, зростання британської економіки цього року не перевищить 0,2%. Так, багато аналітиків чекали, що Банк Англії в особі його майбутнього керівника Марка Карні отримає подвійний мандат - подібно ФРС США, він стежитиме не тільки за інфляцією, але і за рівнем безробіття, впливаючи на економічне зростання. Замість цього Осборн лише трохи розширив повноваження ЦБ, наділивши його можливістю закривати очі на перевищення темпів інфляції над цільовими показниками. Правда, деякі експерти упевнені, що Банк Англії вже став "їздовим конем" британської економіки. "Рішення Осборна є швидше формалізацією того, що Банк Англії вже фактично робить. Навіть те зростання ВВП, який очікується тепер, це наслідок саме монетарної політики", - сказав економіст RBS Рос Уолкер.

Читайте також: Рівень безробіття у Великобританії в лютому 2013 р. не змінився і склав 4,7%