Міністерство фінансів США попередило, що наслідки від дефолту за держзобов'язаннями будуть відчуватися протягом життя кількох поколінь американців.
Міністерство фінансів США попередило, що наслідки від дефолту за держзобов'язаннями будуть відчуватися протягом життя кількох поколінь американців, передає "Росія 24".
Цього тижня Мінфін США вкотре закликав республіканців і демократів не відкладати вирішення проблеми і підвищити 17 жовтня черговий ліміт за держборгом США, інакше Штати оголосять дефолт. Ці коментарі всерйоз налякали інвесторів.
Від більш серйозного падіння ринки втримали лише коментарі спікера палати представників від Республіканської партії Джона Бейнера. Він заявив, що його партія не допустить дефолту.
У ЗМІ звернули увагу лише на коментарі з боку міністра фінансів Джека Лью (на фото) про катастрофічні наслідки дефолту.
Тим часом, його відомство опублікувало більш детальну доповідь, описуючи можливі наслідки дефолту США.
"США ніколи не оголошували дефолт за своїми зобов'язаннями. Американський долар і держоблігації США є одним із ключових елементів світової фінансової системи. Дефолт США буде безпрецедентним явищем і має всі шанси спричинити катастрофічні наслідки. Активність на кредитних ринках буде заморожена. Вартість долара обвалиться. Процентні ставки у США різко зростуть. Негативні ефекти будуть відчуватися по всьому світу, можливе повторення фінансової кризи та рецесії, які будуть схожі на події 2008 р. або виявляться ще серйознішими", - йдеться в документі.
У Мінфіні США наголосили, що політичні розбіжності, які призводять до появи самої лише перспективи дефолту, можуть мати руйнівний вплив на фінансові ринки і добробут американських компаній і окремих американців. "Найсвіжішим прикладом подібної ситуації може бути проблема, яка склалася навколо стелі по держборгу США у 2011 р. У результаті політичних розбіжностей і нездатності законодавчих органів вжити швидкі рішення стався ряд негативних для американської економіки явищ. Рейтинг держборгу США був знижений. Різко погіршилися споживчі та ділові настрої, фондові ринки помітно впали, зросла волатильність і помітно виросли кредитні спреди", - навели довідки у відомстві Лью.
Також у Мінфіні США зазначили, що в поточній ситуації додатковим фактором, який необхідно приймати до уваги, є зупинка роботи уряду, що сталася 1 жовтня. "У разі, якщо ця криза не буде швидко вирішена, зростання американської економіки може сповільнитися. За низкою оцінок, бюджетна криза тривалістю в один тиждень може сповільнити темпи зростання ВВП США в IV кварталі на 0,25%. У разі відсутності бюджету протягом більш тривалого часу економіка зазнає більш серйозні негативні явища, аж до рецесії", - йдеться в доповіді.
"У разі якщо учасники ринку втратять впевненість у бажанні США оплачувати свої борги, процентні ставки за американськими держоблігаціями помітно виростуть. Це призведе до збільшення вартості обслуговування держборгу і ще більше ускладнить і без того непросте фіскальне становище уряду США. У разі якщо політична криза навколо питання з ліміту держборгу призведе до дефолту, він матиме катастрофічні наслідки не тільки для фінансових ринків, але й для ринку праці, споживчої активності і темпів зростання ВВП США", - зазначили в американському Мінфіні.
Враховуючи приклади країн світу, які оголошували дефолт за своїми зобов'язаннями, у разі дефолту США економічні наслідки у вигляді високих процентних ставок, знижених обсягів інвестицій, більш високої вартості обслуговування кредитів і низького економічного зростання будуть відчуватися протягом життя кількох поколінь американців, застерегли у Мінфіні США.
Напередодні в американському фінансовому відомстві заявляли про те, що дефолт, який може відбутися в тому випадку, якщо Конгрес США вчасно не підвищить "стелю" держборгу, буде безпрецедентною катастрофічною подією і призведе до більш суворої рецесії, ніж у 2007-2009 рр.
Політична криза через бюджет США може завдати серйозної шкоди світовій економіці, застерегла глава МВФ Крістін Лагард. Втім , наслідки того, що США не піднімають стелю держборгу, можуть являти для світової економіки більшу загрозу, ніж проблеми, пов'язані із частковим припиненням роботи уряду США, уточнила Лагард.
Нагадаємо , раніше Мінфін США визначив 17 жовтня 2013 р. датою, після якої у відомства практично не залишиться коштів для обслуговування боргових зобов'язань. Для уникнення дефолту Конгресу необхідно підвищити ліміт держзапозичень, встановлений на даний час на рівні 16,7 трлн дол.