Міністерство фінансів США не має наміру відновлювати переговори про приєднання Росії до закону про контроль закордонних рахунків (Foreign Account Tax Compliance Act, FATCA) з-за позиції Москви в українському конфлікті.
Міністерство фінансів США не має наміру відновлювати переговори про приєднання Росії до закону про контроль закордонних рахунків (Foreign Account Tax Compliance Act, FATCA) з-за позиції Москви в українському конфлікті. Таку заяву зробив помічник міністра фінансів Сполучених Штатів Деніел Глейзер, виступаючи на засіданні в сенатському комітеті у закордонних справах, присвяченому подіям на Україні, передає Reuters.
"Міністерство фінансів США на даному етапі не має наміру відновлювати переговори з Росією", - заявив фінансист, відповідаючи на питання про можливе діалозі з Росією.
Місяць тому представник американського Мінфіну підтвердила РБК, що США мають намір призупинити переговори з Росією по FATCA. "Згідно з нашим загальним підходом до двостороннім контактам з Росією Сполучені Штати в даний час призупинили переговори з Росією щодо угоди FATCA", - зазначила співрозмовниця РБК.
Foreign Account Tax Compliance Act (FATCA) - це закон США, який зобов'язує банки та фінансові організації по всьому світу з 31 березня 2015р. надавати Службі внутрішніх доходів США (IRS) дані про рахунки американських платників податків та афільованих з ними юросіб. Захід спрямований на боротьбу з ухиленням від сплати податків.
У червні 2013 р. з проханням до Центробанку приєднатися до підготовки угоди по FATCA звернулася заступник голови правління Ощадбанку Белла Златкіс. За її словами, якщо б ЦБ не підтримав російські банки, то вже через півроку вони могли б опинитися в складній ситуації. "Нам доведеться або припинити платежі в доларах США, або на свій страх і ризик щось повідомляти американським властям", - зазначала вона. Влітку 2013р. міністр фінансів Антон Силуанов обіцяв, що Росія підпише угоду про участь у реалізації FATCA до кінця року.
Закон починає діяти з 1 липня 2014 р., реєстрація іноземних банків в американських податкових органах завершився 5 травня.