Мінфін розробив законопроект щодо податку на виведений капітал
Новим податком пропонується замінити податок на прибуток
Міністерство фінансів розробило законопроект, який запровадить податок на виведений капітал замість податку на прибуток. Про це повідомляє прес-служба міністерства.
Так, законопроектом пропонується замінити податок на прибуток податком на виведений капітал, передбачає оподаткування розподілених дивідендів або прирівняних до них платежів. При цьому відбудеться повна відмова від податку на репатріацію.
Ставка податку на виведений капітал складе 15% при сплаті дивідендів на адресу юридичної особи - нерезидента або фізичної особи. Для порівняні з дивідендами платежів ставка становитиме 20%.
До сравненным платежів Мінфін пропонує віднести наступні виплати:
- відсотки, сплачені на адресу нерезидентів - пов'язаних осіб;
- виплати у межах договорів страхування або перестрахування на користь страховиків-нерезидентів;
- виплата фінансової допомоги неплатнику податку, не поверненої протягом 12 місяців;
- купівля товарів і послуг у пов'язаних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування;
- донарахування за трансфертне ціноутворення;
- безкоштовне надання майна неплатнику податку; інвестиції в статутний фонд неплатників податку;
- виплата роялті.
Крім того, законопроектом передбачається, що банківський сектор буде залишатися платником податку на прибуток до 2020 року включно. Сума дивідендів, що виплачується за 2013-2017 роки, не оподатковується податком на виведений капітал у межах обсягу оподатковуваного прибутку, з якої раніше був сплачений податок на прибуток.
Нагадаємо, Національна рада реформ на своєму засіданні 25 жовтня 2016 року затвердила введення податку на виведений капітал з 1 січня 2018 року.